ЄС виділить підрозділу ООН $15,5 млн на допомогу західноукраїнським фермерам

ЄС виділить підрозділу ООН $15,5 млн на допомогу західноукраїнським фермерам

Допомогу зможуть отримати сільські домогосподарства, дрібні фермери та малі сільськогосподарські підприємства із Західної України

Європейський Союз фінансує реалізацію проєкту від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), спрямованого на підтримку виробників у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та частині Чернівецької області шляхом надання відповідних грантів для інвестицій на рівні фермерських господарств та ланцюжків доданої вартості у поєднанні з наданням дорадчих послуг та консультацій.

Повідомляється, що програму інвестиційної підтримки буде впроваджено через Державний аграрний реєстр України (ДАР), і з березня 2023 року гранти надаватимуться відповідним сільгоспвиробникам та сільгосппідприємствам у таких ланцюжках доданої вартості:

Львівська область: ягідництво; овочівництво; аквакультура;

Закарпатська, Івано-Франківська та частина Чернівецької області: Гуцульська овеча бринза, Гуцульська коров'яча бринза, Закарпатський мед, Закарпатське вино.

Гранти у розмірі від $1 тис. до $25 тис. надаватимуться в українській гривні за чинним обмінним курсом. Конкретні критерії відповідності та відбору, а також процедурні та адміністративні вимоги для подання заявки будуть опубліковані в рамках комунікаційної кампанії, яка розпочнеться найближчим часом.

Крім того, проект передбачає надання допомоги Національній академії аграрних наук у збереженні унікальної національної колекції генетичних ресурсів рослин, яка має світове значення за обсягом та різноманітністю генетичного матеріалу.

Читайте також