Існує як мінімум 2 типи власників бізнесу с точки зору підходів в його управлінні.
Перший тип власника - (англ. smart classic entrepreneur - розумний класичний підприємець) - класична школа управління бізнесом - вища освіта, MBA, знання фінанансових метрик, тощо.
Другий тип власника - (англ. smart street entrepreneur - підприємець що виріс на вулиці)- це навпаки підприємець, що інколи не те, що не має MBA, але й немає вищої освіти, чи здобув і те і інше вже після створення бізнесу.
Як не дивно, і той і інший можуть здійснювати успішний «преньор», але десь років 10 тому, зараз це не працює. Доводиться вигризати кожен міліметр ринку. Для цього потрібні фундаментальні фінансові знання.
На даний момент на ринку в умовах війни панує значна турбулентність, відсутність ліквідності та максимальна компресія серед конкурентів.
В 2024 році, почастішали запити в частині проведення процедури форензик.
Форензик - інструмент боротьби з внутрішньокорпоративним шахрайством.
1. Новий тренд - використання данного инструмента з метою оптимізації витрат компанії.
Досить часто у власників бізнесу немає можливості розбиратись та вступати в дебати із топ-менеджерами щодо причин збільшення витрат, тому дану функцію делегують форензистам, які розкладають собівартість на молекули.
2. Інший тренд 2023-2024 років - використання процедури форензик з метод вирішення внутрішньокорпоративних суперечок між партнерами у бізнесі.
Нагадую, що форензик- напрям, який аналізує як матеріальні, так і нематеріальні аспекти діяльності бізнесу компанії, саме тому у внутрішньокорпоративних чварах він допомагає пронаналізувати всі аспекти діяльності бізнесу, наприклад: наявність конфлікту інтересів, реальний фінансовий результат компанії і навіть психологічний настрій партерів в бізнесі.
3. Також, частішають запити від банків щодо - (англ. Asset tracing - пошуку незаконно відчуджених актвивів та запити щодо англ. Аsset recovery - повернення незаконно відчуджених активів.
Деякі позичальники незаконно виводять кошти, надані банком для ведення господарьскої діяльності- так зване нецільове використання коштів, нехтуючи правилами фінансової гігієни.
Саме процедура форензик допомагає знайти та повернути ці кошти позичальнику.
4. Форензик також допомагає проаналізувати бізнес з точки зору інвестабелності - чи варто вкладати в нього кошти, а саме з точки зору фінансової моделі, так і з точки зору благонадійності потенційного партнера, щоб запобігти так званим - смузі стартаперам.
Зараз час, коли помилки недопустимі в умовах обмеженості фін. ресурсів, тож Форензик допомагає заощадити кошти.
5. І нарешті, інструмент форензик використовують як незалежний - (англ. Helicopter view - вид зверху) - незаангажований погляд зі сторони на успішний бізнес з метою формування нових підходів в його розвитку.
Як то кажуть: «Зі сторони завжди видніше, так як є певна відсутність сформованих паттернів ведення с усталеного бізнесу, що породжує - (англ. out of box thinking- мислення поза рамками).
Форензик - це (англ. Cherry picking- збирання вишень) - так би мовити інструмент збирання консолідації Вашого бізнесу в частинці фінансової безпеки.
Форензик- це один із головних інструментів - (англ. Smart entrepreneurs - розумних підприємців сьогодення.