ТОП-5 «мега-сильних» та актуальних інвестиційних тем від BlackRock

ТОП-5 «мега-сильних» та актуальних інвестиційних тем від BlackRock

Вікторія Тігіпко, засновник та керуючий партнер венчурного фонду TA Ventures коротко про основні висновки зі звіту інвестиційної компанії BlackRock за 1 півріччя 2023 року

Ситуація на ринку динамічно змінюється. Ось чому є сенс переглядати підходи та стратегії частіше, ніж раз на рік.

Нещодавно міжнародна інвестиційна компанія BlackRock опублікувала звіт за 1 півріччя 2023 року, у якому розповіла про п'ять «мега-сильних» інвестиційних тем.

Розгляньмо їх докладніше.

1. На першому місці ШІ. Швидкість, з якою ця тема стала домінувати в інвестиційному наративі, просто вражає. Проте ми ще не знаємо, як ШІ в кінцевому підсумку вплине на світ. BlackRock пропонує зосередитися на трьох напрямках. По-перше, кирки та лопати (наприклад, напівпровідники). По-друге, компанії, де робочу силу можна замінити дешевшими технологіями ШІ. І по-третє, будь-яка компанія, що володіє величезною кількістю даних.

Ми інвестуємо в різні вертикалі, і серед них ми не виокремлюємо ШІ, а бачимо його як overarching trend, який матиме свій вплив горизонтально на багато індустрій. Серед них всі ті індустрії в які активно інвестує TAVentures разом з ICLUB Global — фінтех, здоров’я, біотех та діптех, корпоративне ПЗ та деякі споживацькі сервіси. Швидкість, з якою наші портфельні компанії впроваджують і використовують AI технології — вражає.

2. Більш фрагментований світ. Після 60-х років, коли світова торгівля зростала, а економіки ставали все більш взаємопов'язаними, тенденція глобалізації змінилася на протилежну. Повномасштабне вторгнення рф в Україну та численні геополітичні суперечки по світу прискорюють тренд до того, що великі економіки намагатимуться стати все менш залежними від країн, що розвиваються. Особливо, в енергетиці та технологіях.

3. Перехід до низьковуглецевої енергетики. За оцінками BlackRock, реальні можливості з'являться тоді, коли вартість низьковуглецевої енергії впаде нижче ціни на «брудну». Тоді у цей напрям потечуть величезні обсяги інвестиційних коштів.

4. Старіння населення створює величезну проблему для урядів. Коли люди похилого віку виходять на пенсію, а молодь не приходить їм на зміну, робоча сила скорочується. Це призводить до зменшення кількості людей, які сплачують податок на доходи. Своєю чергою уряди недоотримують кошти та не можуть витрачати на задоволення зростаючого попиту на охорону здоров'я та пенсійні виплати. Зате люди старшого віку також витрачають кошти на такі речі, як відпочинок та медичне обслуговування. На думку BlackRock, з часом це принесе вигоду компаніям, що працюють в цих секторах.

Тема старіння населення нам особливо цікава на багатьох рівнях — це і передові технології, які захоплюють, і масивна проблема для урядів, систем здоров’я та страхування, що передбачає цікаві можливості для екзиту. Ми активно інвестуємо в тему longevity i silver economy — лише цього місяця ми закриваємо одну унікальну угоду разом з нашими членами клубу та плануємо представити клубу ще одну, не менш круту інвестицію.

5. І останній пункт — майбутнє фінансів. Банківські потрясіння на початку 2023-го матимуть ефекти, які триватимуть роками. До того ж після хвилі проривних технологій у фінансовому секторі, люди і компанії можуть отримати всі потрібні послуги від небанківських установ. Все це продовжить швидко змінювати фінансову індустрію. BlackRock очікує, що приватне кредитування набиратиме обертів. Люди уникатимуть банків і шукатимуть інші способи запозичення. Саме тому BlackRock радить не інвестувати в самі банки. Останніх очікують непрості часи.

Читайте також