Вадим Машуров: чого очікувати від крипторинку у найближчому майбутньому

Вадим Машуров: чого очікувати від крипторинку у найближчому майбутньому

Молодий IT-підприємець та інвестор Вадим Машуров розповів в інтерв'ю про стан крипторинку, очікуваний розвиток індустрії цифрових активів в Україні та власний бізнес.

У січні 2023 року криптовалюта знову ожила, показавши гарне зростання вартості основних монет. В Україні цей ринок особливо популярний через законодавство щодо цифрових активів та перспективність доходу. І попереду цього руху, як завжди, молодь.

Один із представників цієї молоді — Вадим Машуров. 25-річний підприємець, який останні кілька років займається криптовалютами, NFT та мріє створити ідеальну концепцію метавсесвіту.

IT-предприниматель и инвестор Вадим Машуров - интервью, отзыв


Початок шляху у світі IT

У 11 років Вадим Машуров розробив перші прості ігри, почавши програмувати. Тоді він разом із сім'єю жив далеко від великих міст, тому більшу частину часу хлопець проводив за комп'ютером з іграми.

«Грати в ті самі ігри було нудно, а купити нові — ніде. Тому я спробував зробити гру самостійно. Почав вивчати, як це все реалізовано і так захопився програмуванням, що вже через три роки потрапив до професійної команди розробників», - ділиться спогадами Вадим.

З 14 років він працював у команді розробників ігор YoV Games, але перспектив стати лідерами ринку і створити світовий бестселер він не бачив, тому через кілька років вирішив зайнятися розробкою власних продуктів, але вже не пов'язаних з ігровою індустрією.

«У якийсь момент я просто зрозумів, що досягти успіху можна лише власними силами. Ніхто ніколи за тебе нічого не зробить».

Так, у 18 років Вадим Машуров заснував свій IT-проект. Просування у соціальних мережах, інвестування — проекти підприємця завжди були актуальними та затребуваними. Але навіть те, що він мав, на його погляд, не дозволяло зробити глобальний і відомий на весь світ проект, оскільки ніші були вже давно зайняті найбільшими компаніями світу.

Тоді хлопець сфокусувався на чомусь цікавішому, зібрав команду та почав займатися менеджментом, а не технічною роботою. Наявний досвід, а також капітал (зараз Вадим Машуров один із наймолодших доларових мільйонерів в Україні) дозволили йому дивитися набагато ширше, тому зараз Вадим почав цікавитись інноваційними технологіями. Так у житті молодого підприємця з'явилася криптовалюта.

Ми попросили Вадима прокоментувати поточний стан крипторинку, які нововведення зараз є в індустрії, чого чекати від криптовалют в Україні і чи житимемо ми в новій економіці цифрових грошей?

Вадиме, як ти бачиш розвиток ринку криптовалют?

Крипторинок зараз переживає тимчасову кризу, так званий ведмежий цикл. Після тривалого зростання, восени 2021 року основні активи почали дешевшати і капіталізація крипти впала більше, ніж утричі: з трьох трильйонів до 800 мільярдів. Це дуже позначилося на десятках проектів. 

Проте цього року Bitcoin нагадав про свій потенціал і приніс деяким людям дуже добрі гроші. У січні монета зросла на 40%: з 16 500 доларів до майже 24 000. Але незважаючи на такі зльоти, поки що я все одно дивлюся у бік альтернативних напрямків: мене цікавлять NFT, лаунчпади, метавсесвіт, тому що в цьому справді є майбутнє.

Вже зараз колекції NFT на маркетплейсах збирають мільйонні аудиторії та приносять мільярди доларів. Криптовалюта інтегрується в ігри, хоча це й не нове, але Play2Earn зараз дозволяє в інтерактивній формі познайомити нових користувачів із криптовалютою, цифровими активами та дати їм можливість заробляти.

Цифрове мистецтво замість звичних аукціонів; метаверс, який може об'єднати у собі всі найкращі напрацювання з індустрії ігор, розваг та онлайн-покупок — у цьому зараз вся перспектива розвитку галузі, як на мене. Але це станеться не скоро, тому є час все це вникнути, привнести в галузь щось своє.

А які зараз тренди мають найвищий потенціал для успішної реалізації?

Якщо говорити за поточну ситуацію, то це створення блокчейнів та розробка нових фінансових інструментів. Справа в тому, що з кожним роком криптовалюта як засіб для платежів набиратиме популярність. Це зручніше, швидше та вигідніше, ніж звичні сервіси, які знайомі нам уже кілька десятиліть. Особливо це стосується міжнародних платежів.

Зараз людина може переказати будь-яку суму, наприклад, з Австралії до Європи з комісією в 1 долар і все це за кілька секунд. У країнах латинської Америки або в Африці, де люди не мають доступу до банківського сервісу, оплата криптовалютою вже також набирає популярності, тому що все, що для цього потрібно — це лише смартфон.

Можливостей мільйон, тому що ринок тільки починає розвиватися і технології лише формують образ майбутнього в цифрових активах.Якщо говорити про довгострокову перспективу, то освіта у сфері криптовалют, лаунчпадів для стартапів, метавсесвіти — все це ставатиме все більш затребуваним. Адже коли в крипту прийде не лише транснаціональний, а й великий, середній та малий бізнеси — людей треба буде навчати все більше, удосконалювати безпеку, запускати додаткові сервіси, які дозволять зручно і швидко працювати з цифровими активами.

Наприклад, зараз ми з командою готуємо запуск криптобанку та акселератора стартапів. З інвестуванням набагато простіше: великі інвестори просто вигрібають головні монети: Bitcoin, Ethereum тощо. Наприкінці січня лише за один тиждень приплив інвестицій у BTC склав більше 115 мільйонів доларів. І це значний показник.

До речі, про інвестиції. З якої суми доцільно інвестувати і куди найкраще вкладатися зараз?

Найкраща інвестиція – у свою освіту. Все зрозуміло. Людина, яка вже має велику суму грошей, швидше за все, знає, куди вона хоче інвестувати, які ризики в галузях, що потрібно вивчити і в кого отримати необхідну інформацію. Якщо ж у вас 1000 доларів або менше, з класичним портфелем, в якому будуть криптовалюти, акції компаній та ще щось, ви отримаєте в середньому 20-30% річних. 300 доларів на рік – це навіть не одна зарплата за місяць.

Але ж починати з чогось треба. Чи є інший шлях?

Якщо йдеться про дитину, яка може відкладати кишенькові гроші та заробляти самостійно навіть у 10 років, сидячи за комп'ютером, то так, до повноліття можна зібрати солідний інвестиційний портфель.

Але у випадку з дорослими людьми, коли у вас невеликий бюджет, вихід лише один — інвестиції у свої навички, професіоналізм, можливості працювати у найкращих компаніях на найкращих посадах. І тільки такий шлях може забезпечити вам дохід, з якого ви вже зможете відкладати набагато більше 1000 доларів, інвестувати цей капітал та отримувати добрі дивіденди у перспективі.

Тим більше, що в Україні є сотні освітніх платформ, які дають круті знання з сучасних професій. Є проекти для підприємців. Ми вже давно не живемо за часів, коли за знаннями треба було полювати: все є в мережі.

Якщо ми вже заговорили про Україну, то як почувається країна на криптовалютному ринку? Чи бачиш ти перспективи?

Так звичайно. Українські біржі створюють дуже круті продукти, які можуть конкурувати з розробками світових лідерів: ті ж самі лаунчпади, маркетпелйси, P2P-торгівля.

Сьогодні понад 6,5 мільйона українців мають криптовалютні гаманці і хоч раз проводили операції з криптовалютою. Це добрий показник.

За обсягом заробітку на криптовалютах Україна взагалі в ТОП-5 країн світу.

А ситуація з війною ще більше вплинула на цей ринок: люди беруть участь у фінансових зборах за допомогою криптовалюти, переказують гроші до ЄС та звідти. Українські волонтери влаштовують аукціони, у яких беруть участь мешканці з усіх континентів планети. Чого тільки вартий продаж кубка переможців Євробачення, за який отримали 900 000 доларів.

Правове регулювання цифрових активів також розвивається. Вже як рік з моменту, коли Верховна Рада України ухвалила відповідний закон про віртуальні активи і держава підтримує розвиток галузі, наскільки це можливо.

А чи можуть блокчейн-технології та крипта стати важливою частиною економіки у майбутньому?

Це вже відбувається. Люди інвестують у криптовалюти, обмінюють гроші через USDT у всьому світі, оплачують товари та послуги. Питання в тому, чи зможе цей інструмент стати ще прозорішим, зрозумілішим і доступнішим для всього населення. Але ми на самому початку шляху. 30 років тому банківські картки теж були рідкістю, і ними користувалися мало людей.

Потрібно створити інфраструктуру, зрозумілі правила та захищеність власників криптовалют: як на законодавчому рівні, так і з безпекою майданчиків, гаманців та пристроїв.

Як тільки в кожному магазині можна буде розрахуватися токенами, додавши смартфон або, наприклад, поповнити баланс у будь-якому ТЦ через термінал — у цю галузь прийде ще більше людей. До хорошого швидко звикаєш.

Вадим Машуров интервью

Від себе хочемо додати, що такий погляд молодого підприємця Вадима Машурова вселяє надії на розвиток криптовалют та різних проектів, пов'язаних із блокчейном та цифровими активами. А чи дійсно ми житимемо у метавсесвітах, як завжди, покаже час.

Читайте також