Які активи можуть випередити зростання фондового ринку у 2024 році

Які активи можуть випередити зростання фондового ринку у 2024 році

Микита Карлов, інвестиційний експерт, про те, які сектори еконоімки та активи зможуть випередити широкий індекс фондового ринку у 2024 році

На зростання американського ринку минулого року вплинуло кілька чинників: значний прогрес у боротьбі з інфляцією, сильна економіка й ринок праці та, звісно ж, нещодавній сигнал ФРС про розворот грошово-кредитної політики. Тим самим трійка головних індексів Dow Jones Industrial Average, S&P 500 і Nasdaq Composite з початку 2024 року продемонструвала зростання в розмірі 3,2%, 6,7%, 6,8% відповідно.

Рух S&P 500 у рік президентських виборів в США

Ринки зазвичай зростають після виборів, тому що передвиборча невизначеність зникає, і потоки грошей повертаються на фондові ринки. Історично акції США без особливого ентузіазму починають рік, на який припадають вибори, але потім зростання набирає сили. Проте 2024 рік почався феєрично, і зростання вже (станом на 28.02.24) склало 6,7%.

Усереднений графік руху S&P 500 з 1984 р., індексований до дня виборів

Які активи можуть випередити зростання фондового ринку у 2024 році

Джерело: Bloomberg Finance

Якими є глобальні очікування інвестбанків на 2024 рік?

Як бачимо, більшість очікує, що рік завершиться на позначці більше ніж зараз. Протягом весни не виключаю можливість корекції, проте річні цілі виглядають досить оптимістичними.

Wall Street Firm

Price Target

Performance %

Yardeni Research

5 400

14,4%

Oppenheimer Asset Management

5,200

10,2%

Fundstrat Global Advisors

5,200

10,2%

Citi

5 100

8,1%

Deutsche Bank

5,100

8,1%

BMO Capital Markets

5,100

8,1%

RBC Capital Markets

5,100

8,1%

Goldman Sachs

5,100 (upfrom 4,700)

8,1%

Bank of America

5,000

6,0%

Barclays

4,800

1,7%

UBS Global Wealth Management

4,700

-0,4%

Wells Fargo Securities

4,625

-2,0%

Morgan Stanley

4,500

-4,6%

JPMorgan Chase

4,200

-11,0%


Джерело: MarketWatch: 2024 S&P 500 performance uses Dec. 15, 2023, closing price.

Також хочу зауважити глобальний прогноз BofA — аптренд на ринку США до 2033 року.

Дорожня карта зростання ринків. Місячний графік з початку 1928 р. S&P 500

Які активи можуть випередити зростання фондового ринку у 2024 році

Джерело: BofA Global Research, Bloomberg

Сектори, які мають можливості на зростання у 2024 році?

Враховуючи вищенаведену статистику допускаю, що й цього року фондовий ринок зростатиме. Отже, спробую виділити переможців.

Для початку розглянемо рух секторів S&P 500 за останні 5 років:

Які активи можуть випередити зростання фондового ринку у 2024 році

Джерело: TradingView

Індекс S&P 500 складається з 11 секторів:

 • XLU — Utilities
 • XLP — Consumer staples
 • XLY — Consumer discretionary
 • XLI — Industrial
 • XLC — Communication services
 • XLV — Healthcare
 • XLF — Financial
 • XLRE — Real estate

Вже понад 5 років лідерство утримує технологічний сектор — XLK. Вважаю, що цей тренд і надалі продовжиться та у 2024 році цей сектор надалі утримуватиме лідерство.

 

7 причин зростання технологічного сектора:

 1. Технологічні компанії постійно впроваджують нові продукти та послуги, що дає можливість завойовувати ринки, змінювати їх, і створювати нові ринки.
 2. Пандемія COVID-19 прискорила цифровізацію багатьох галузей, що призвело до значного зростання попиту на програмне забезпечення, хмарні обчислення, електронну комерцію та інші технологічні продукти та послуги.
 3. Цей тренд, імовірно, збережеться й у найближчі роки, оскільки все більше людей та організацій переходять на онлайн-платформи та впроваджують цифрові технології.
 4. Інвестори також очікують і подальших високих темпів зростання від технологічних компаній, що підігріває попит на їхні акції.
 5. Сильна економіка США також сприятливо впливає на технологічний сектор, оскільки споживачі мають більше коштів для придбання технологічних продуктів та послуг.
 6. Безперечно, технологічний сектор має свої ризики, такі як висока волатильність і чутливість до стану економіки, проте, на мій погляд, переваги переважають ризики в цьому питанні.
 7. Розглянемо детальніше ще один макроекономічний аспект, а саме, вартість обслуговування державного боргу США.
 Які активи можуть випередити зростання фондового ринку у 2024 році

Безперечно, технологічний сектор має свої ризики, такі як висока волатильність і чутливість до стану економіки, проте, на мій погляд, переваги переважають ризики в цьому питанні.

Важливу роль також відіграє макроекономічний аспект, а саме, вартість обслуговування державного боргу США.

На мій погляд, також варто виділити Magnificent 7 — Apple, Microsoft, Google (Alphabet), Amazon, Nvidia, Meta Platforms і Tesla. Ці акції не лише обганяють технологічний сектор XLK, а й довгостроково обганяють індекси за зростанням. Ці акції є одними з найкращих для стратегії Buy&Hold, якщо мова йде про акції.

Динаміка зростання вартості Чудової Сімки з 2014 по 2024 рр., у порівнянні з ETF на біржові індекси S&P 500, Dow Jones, Nasdaq100, Russel 2000

Які активи можуть випередити зростання фондового ринку у 2024 році

Джерело: Tradingview

Наразі вартість обслуговування зросла до $979 млрд за останній рік, що є рекордним показником. Якщо темпи росту залишаться незмінними, ця стаття витрат може стати однією з найбільших, перевершивши статтю витрат Social Security. Мінфін США на мою думку може здійснювати тиск на ФРС з метою швидшого зниження облікової ставки, особливо враховуючи що інфляція пішла на спад. На фоні зниженої облікової ставки ми можемо побачити зростання індекса-аутсайдера минулих двох років, а саме — Russel 2000.

Russel 2000 — це індекс фондового ринку США з малою капіталізацією. Останніми роками цей індекс на фоні підвищених облікових ставок відставав від великих компаній і досі не повернувся до свого All Time High. На мою думку, потенціал зростання може складати до 20% до кінця року, і до кінця року Russel 2000 може перевершити S&P 500.

Можливі цілі зростання індексу Russel 2000 на 2024-2025 рр.

Які активи можуть випередити зростання фондового ринку у 2024 році

Джерело: Tradingview

Драйверами для такого зростання окрім зниження ставок може послужити продовження зростання економіки США та інноваційність яка притаманна компаніям з малою капіталізацією.

Чому Біткоїн може вирости? Що змінилось?

Відбулись суттєві зміни у можливості купувати Біткоїн. Тепер, після того, як SEC допустив до обігу спотові біткоїн-ETF— купити його і додати у свій портфель можуть інвестори, що інвестують суто на фондовому ринку в традиційні активи. Сотні мільйонів інвесторів в США можуть тепер не переживати що лусне чергова криптобіржа, як сталось з FTX, а просто купити ETF від надійного емітента, а вибрати є з чого:

Які активи можуть випередити зростання фондового ринку у 2024 році

Джерело: Bloomberg Intelligence

Спрощення способу інвестування може додатково залучити солідний притік грошового потоку у Біткоїн.

Які активи можуть випередити зростання фондового ринку у 2024 році

Джерело: TradingView

Враховуючи сьогоденну ринкову кон’юнктуру і досягнення рівня ціни 50 000 $ за Біткоїн, потенціал зростання цього року може становити від 20%.

Важливо також те, що 19 квітня 2024 р. відбудеться халвінг Біткоїна.

Графік BTC з 2011 р. із зазначеними датами халвінгу:

Які активи можуть випередити зростання фондового ринку у 2024 році

Джерело: Techopedia

Кожні чотири роки кількість біткоїнів, що можна видобути (намайнити), зменшується вдвічі, доки всі 21 млн біткоїнів не будуть практично видобуті (імовірно, приблизно у 2140 р.). Механізм халвінгу допомагає зробити Біткоїн дефіцитним, стійким до інфляції ресурсом.

Попри те, що Біткоїн є цифровими грошима, їх не можна створювати нескінченно. Дефіцит, який можна перевірити, є основою його ціннісної пропозиції. В основі протоколу Bitcoin лежать дві концепції, пов’язані з дефіцитом. По-перше, коли-небудь буде лише 21 млн біткоїнів (станом на кінець 2020 р. залишалося менш як 2,5 млн біткоїнів для віртуального «видобутку».) По-друге, кількість нових біткоїнів, які додаються в мережу, буде зменшуватися вдвічі кожні чотири роки. Ця друга концепція називається халвінг.

Читайте також