Google запускає другий фонд фінансування українських стартапів обсягом $10 млн

Google запускає другий фонд фінансування українських стартапів обсягом $10 млн

Компанія Google оголосила про запуск нового фонду в рамках ініціативи Startup Ukraine Support Fund обсягом $10 млн для підтримки українських стартапів у 2024 році

Відібрані українські стартапи будуть оголошені протягом року і отримають до $200 000 у бездольовому фінансуванні, а також менторську підтримку Google, підтримку продуктів та $300 000 у вигляді кредитів Google Cloud, йдеться в повідомленні.

Компанія наголосила, що допомога спрямована на те, щоб українські підприємці мали можливості підтримувати та розвивати свій бізнес, зміцнювати свою спільноту та створювати основу для економічного відновлення після війни.

Подача заявок від стартапів розпочнеться 2024 року.

З початку війни в Україні комапнія Google виділила понад $45 млн готівкою та $7 млн у негрошовій формі для підтримки гуманітарних зусиль на користь людей в Україні та тих, хто рятується від війни.

У березні 2022 року Google створила Фонд підтримки Google для стартапів в Україні (Google for Startups Ukraine Support Fund), який надав 58 одержувачам фінансову підтримку у розмірі $5 млн у вигляді грантів без залучення капіталу.

Стартапи, за підтримки Ukraine Support Fund, отримали $15,8 млн подальшого фінансування, забезпечили зростання доходу на 100% та значно збільшили кількість робочих місць, зазначила компанія.

Багато хто з них, наприклад Skyworker.ai та Mindly, використовують штучний інтелект для створення економічних можливостей; а декілька отримали визнання з боку всесвітніх експертів, наприклад, Zeely, засновники якої потрапили до списку Forbes Europe 30 Under 30.

Читайте також