Капіталізація Ferrexpo впала на 51% після позову України на суму $3,8 млрд

Капіталізація Ferrexpo впала на 51% після позову України на суму $3,8 млрд

Акції гірничодобувної компанії Ferrexpo впали на 51% після подання цивільного позову на суму $3,8 млрд проти її дочірньої української компанії, яку звинувачують у незаконному видобутку руди

Виробник залізняку зі штаб-квартирою у Швейцарії зафіксував найбільше внутрішньоденне падіння за всю історію, перш ніж скоротити втрати до 23%.

Раніше у вівторок компанія опублікувала заяву, в якій інформувала інвесторів про те, що її українська дочірня компанія Ferrexpo Poltava Mining зіткнулася з позовом про нібито незаконний видобуток і продаж надр, що, як стверджується, завдало шкоди навколишньому середовищу.

Ferrexpo відкинула звинувачення і заявила, що висунуті їй звинувачення «трансформувалися» з більш ранніх звинувачень у передбачуваному незаконному продажу відходів. Дочірня компанія має намір захищати свою позицію в українських судах.

У середині січня Ferrexpo виступила із заявою у відповідь на повідомлення в українських ЗМІ щодо звинувачень, висунутих Генеральною прокуратурою України проти чотирьох керівників її дочірньої компанії у передбачуваному незаконному видобутку та реалізації відходів.

Компанія заявила, що ці корисні копалини не є окремим мінеральним ресурсом і що протягом багатьох років до вересня 2021 року вона займалася продажем відходів, які підлягали державним перевіркам.

Полтавське підприємство Ferrexpo, розташоване в центральній Україні, є найбільшою копальнею групи. До вторгнення Росії в Україну в 2022 році Ferrexpo PLC була третім за величиною експортером залізорудних котунів у світі.

Читайте також