На Львівщині запускають перший кооперативний молокопереробний завод

На Львівщині запускають перший кооперативний молокопереробний завод

Створення заводу стало можливим завдяки фінансовій підтримці уряду Канади та місцевих виробників молока

Голова Золочівської районної ради Орест Кавецький повідомив, що у селі Утишків Красненської територіальної громади Львівської області 18 липня запустять в експлуатацію перший кооперативний молокопереробний завод "Набіл".

Зазначається, що проєкт втілили у життя завдяки фінансовій підтримці уряду Канади та місцевих виробників молока у рамках програми "Розвиток молочного бізнесу в Україні".

Потужність підприємства дає змогу переробити 25 тис. л сировини за одну зміну з можливістю збільшення потужності до 75 тис. л.

Передбачається, що завод вироблятиме широкий асортимент молочних продуктів, зокрема фасоване пастеризоване молоко, м'які сири, кефір, сметану, олію та йогурти.

Завод почали будувати у 2021 році з метою вирішення проблеми низької закупівельної ціни, на яку постійно скаржаться фермери. Скооперувавшись, дрібні фермери та середні господарства після його запуску зможуть самостійно визначати ціну молока та впливати на якість готової продукції.

Раніше повідомлялося, що засновником та власниками молокопереробного заводу "Набіл" є кооперативне об'єднання "Рівноправність", молочні кооперативи та молочні фермери Львівщини. До складу кооперативів входять молочні фермерські господарства переважно з Львівщини, по одному господарству є з Тернопільщини та Івано-Франківщини.

Приблизно 80% вартості заводу накрив уряд Канади (22 млн грн), а решту інвестицій внесли місцеві виробники молока.

Окрім цього фінансово підтримала створення підприємства Львівська ОВА, канадський фонд "Сокодеві", канадський кооператив AGROPUR, українсько-швейцарська програма FiBL та молочні фермери області.

Читайте також