"Нібулон" проінвестує будівництво великого елеватора та млину  в порту Ізмаїла

"Нібулон" проінвестує будівництво великого елеватора та млину в порту Ізмаїла

Один з найбільших операторів зернового ринку України, компанія "Нібулон" планує проінвестувати у будівнцтво потужного елеватору і млина на базі своєї філії "Бессарабський" в порту "Ізмаїл"

Нові інвестиції "Нібулон" дозволять збільшити відвантаження з теперішніх 170 тис. тон зернових на місяць до потенційно можливих 300 тис. тон.

"Для реалізації цього потенціалу в "Нібулоні" розглядається можливість побудови на локації повноцінного елеватора, розрахованого на одночасне зберігання 118,5 тис. тонн зернових, а також високотехнологічного сучасного млина потужністю 750 тонн на добу", - повідомив директор із взаємодії з органами влади та питанням сталого розвитку підприємства Михайло Різак під час відвідування філії послом США Бріджіт Брінк.

В компанії "Нібулон" зазначають, що новий млин зможе закривати потреби внутрішнього ринку України, так і служити інтересам місії захисту продовольчої безпеки UN World Food Program (WFP).

"Зараз UN World Food Program користується переробними потужностями Туреччини, спрямовуючи туди українське зерно "зерновим коридором". Але також можна транспортувати з України вже виготовлене в Україні борошно, висівки та інші продукти переробки зерна", - пояснив Михайло Різак.

ТОВ "СП "Нібулон" основане в 1991 році. До військового вторгнення рф зернотрейдер мав 27 перевантажувальних терміналів і комплексів з прийому с/г культур, потужності для одноразового зберігання 2,25 млн тонн продукції АПК, флот з 83 суден (з них 23 буксири), а також володів Миколаївським суднобудівним заводом.

Щодо рослинницького бізнесі, "Нібулон" до війни обробляв 82 тис. га землі у 12 областях України та експортував сільгосппродукцію більш ніж у 70 країн світу.

У 2021 році "Нібулон" експортував максимальні за час свого існування 5,64 млн. тон сільгосппродукції, досягнувши рекордних обсягів поставок на зовнішні ринки в серпні - 0,7 млн. тон, четвертому кварталі - 1,88 млн. тон і в другому півріччі - 3,71. млн. тон.

Згідно даних Opendatabot, у 2022 році виручка "Нібулон" скоротилася майже в 2,7 рази - до 15,2 млн грн, а його чистий збиток компанії склав 10,53 млрд грн проти чистого прибутку 1,34 млрд грн у 2021 році.

Читайте також