OKKO Group інвестує 20-22 млн євро у прешу чергу energy storage потужністю 20 МВт

OKKO Group інвестує 20-22 млн євро у прешу чергу energy storage потужністю 20 МВт

Віталій Антонов, засновник OKKO Group повідомив, що група інвестує 20-22 млн євро в установку зберігання електроенергії (energy storage) потужністю 20 МВт

"Тендери по основному обладнанню вдалося завершити у 2023 році. Спочатку компанія планує надавати допоміжні послуги енергосистемі України та здійснювати її балансування. Очікуваний термін окупності - 7 років", - повідомив Віталій Антонов.

Він нагадав, що в планах групи OKKO побудувати energy storage загальною потужністю 40 МВт. "Маємо намір розгорнути ще один проєкт з energy storage, вона мала бути такою ж потужністю, як і перший проєкт - 20 МВт. Поки що ці плани в силі, але все залежатиме від операційних результатів і швидкості ліцензування першої черги", - додав він.

Як повідомлялося, у березні 2023 року СЕО OKKO Василь Даниляк повідомив про плани групи реалізувати проєкти відновлюваної енергетики. У жовтні він уточнив, що ОККО почала купувати промислові сонячні електростанції і планує побудувати energy storage загальною потужністю 40 МВт. Плани роботи компанії в секторі ВДЕ, зокрема інтерес до вітрогенерації, Даниляк пояснив необхідністю диверсифікації бізнесу, оскільки паливний ринок уже не передбачає зростання.

OKKO Group об'єднує понад 10 різнопрофільних бізнесів у сфері виробництва, торгівлі, будівництва, страхових, сервісних та інших послуг. Флагманською компанією групи є концерн "Галнафтогаз", який управляє однією з найбільших автозаправних мереж в Україні під брендом "ОККО", що налічує близько 400 автозаправних комплексів.

Мажоритарним акціонером компанії є Віталій Антонов. Серед міноритарних акціонерів - Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Читайте також