Найстаріша виноробня України фактично перейшла під домінуючий контроль родини Братінових: після додаткового розміщення акцій їхня сукупна частка в ПрАТ «Одесавинпром» сягнула 95,24%, а залучені кошти компанія спрямовує на модернізацію виробництва та нове обладнання.
ПрАТ «Одесавинпром», що входить до винного холдингу Prestige Group, сконцентрувало домінуючий пакет у руках родини Братінових. За даними YouControl станом на 11 квітня 2026 року, Василю Братінову належить 67,94% статутного капіталу компанії, Ігнату Братінову — 27,3%. У сукупності це 95,24%, що дає групі фактичний повний корпоративний контроль над виноробним активом.
Поточна конфігурація власності стала фінальною точкою процесу, який стартував ще у 2025 році, коли мажоритарії оголосили про додаткове розміщення акцій. Тоді наглядова рада пояснювала крок наміром розвивати сімейний виноградарський і виноробний бізнес, а обсяг залучення визначили на рівні 27,88 млн грн. Кошти планували спрямувати на модернізацію виробництва та закупівлю нового обладнання, включно із системою біологічного очищення стічних вод, сонячною електростанцією, дизель-генератором, навантажувачами та етикетувальним автоматом.
Ще у квітні 2023 року брати Братінови консолідували контрольний пакет «Одесавинпрому». Згідно з розкриттям емітента, після угоди вони сукупно отримали 86,5306% акцій: 61,6660% у Василя Братінова та 24,8646% у Ігната Братінова. Саме від цієї бази почалося подальше розмивання часток міноритаріїв через допемісію.
Перевищення порогу в 95% також відкриває для групи можливість запустити процедуру обов’язкового продажу акцій міноритаріями, тобто squeeze-out, передбачену статтею 95 Закону «Про акціонерні товариства» та регламентами Центрального депозитарію.
«Одесавинпром» став частиною Prestige Group 12 квітня 2023 року. За даними «Укрвинпрому», підприємство вважається найстарішою виноробнею України та є прямим спадкоємцем господарського об’єднання з історією від 1857 року. Основні виробничі потужності, що увійшли до холдингу Братінових, розташовані в селі Розівка Білгород-Дністровського району, тоді як одеська локація на Французькому бульварі раніше вибула з периметра після аукціонного продажу.
Для самої Prestige Group консолідація «Одесавинпрому» означає посилення вертикально інтегрованої моделі. На своєму сайті холдинг вказує, що контролює понад 1,500 га виноградників, три заводи первинної переробки винограду в Одеській області та повноциклову виноробню «Одесавинпром» у Розівці. Також група заявляє про три лінії розливу — для тихих, ігристих вин і міцного алкоголю — із сукупними виробничими можливостями понад 27 млн пляшок тихого вина та понад 12 млн пляшок ігристого на рік.
У підсумку допемісія на 27,88 млн грн стала не лише інструментом залучення капіталу на модернізацію, а й механізмом остаточної концентрації контролю над історичним виноробним активом у межах однієї родинної групи.