Український стартап Releaf Paper збирає €8 млн від Єврокомісії та інших інвесторів на будівництво фабрик

Український стартап Releaf Paper збирає €8 млн від Єврокомісії та інших інвесторів на будівництво фабрик

Виробник паперу та тари з опалого листя має намір побудувати нові фабрики за межами України

Співзасновник Releaf Paper Олександр Соболенко розповів, що стартап планує залучити ще €8 млн, з яких €4 млн – це гарантовані інвестиції від ЄС.

Раніше, у грудні 2022 року, Releaf Paper вже залучав грант на €2,5 млн від Єврокомісії, коли виграв у програмі EIC Accelerator 2022.

Олександр Соболенко зазначив: "Ми отримали гарантії щодо цієї інвестиції разом із підтвердженням попереднього гранту на €2,5 млн".

Для решти €4 млн команда шукатиме лід-інвестора, причому без жодного поспіху. За словами Олександра Соболенка, всі €8 млн підуть на будівництво двох нових невеликих фабрик або однієї великої в інших країнах.

Releaf Paper був заснований у 2020 році Олександром Соболенком та Валентином Фречком.

Releaf Paper стверджує, що кожна тонна виробленого паперу з листя, рятує 17 дерев від вирубки. Пілотний продаж паперу, що використовується як упаковка, та паперових пакетів розпочався у вересні 2021 року на першому тестовому заводі в Україні потужністю 5000 тонн на рік.

За 2022 рік стартап виробив 150 тонн паперу, запустив продаж у Європі та отримав €165 тис. доходу. Серед його клієнтів: L'Oreal, Schneider Electric, Samsung, NYX та інші відомі компанії.

Читайте також