ЄБРР виділяє кредит на €200 млн для Укргідроенерго

ЄБРР виділяє кредит на €200 млн для Укргідроенерго

За рахунок цих коштів планується модернізація обладнання двох ГЕС на Дніпрі

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) повідомив про схвалення надання кредиту під державну гарантію на €200 млн для Укргідроенерго.

Зазначається, що кредит складається із двох частин: до €150 млн на постачання критично важливого обладнання для Дніпровської та Середньодніпровської ГЕС та до €50 млн на екстрену підтримку ліквідності Укргідроенерго.

Кредитну лінію планують розділити на два транші по €100 млн кожен. Один транш фінансуватиметься ЄБРР, а інший за рахунок коштів, авансованих Італією.

Фінансування буде спрямоване на заміну чотирьох гідроагрегатів Дніпровської ГЕС, які були зношені внаслідок інтенсивної експлуатації з 2003 року та пошкоджень, завданих ракетними ударами по Дніпровській ГЕС.

Передбачається, що загальна виробнича потужність ГЕС після заміни гідроагрегатів збільшиться на 16%.

Проєкт також дозволить Укргідроенерго замінити старі козлові крани на Середньодніпровській ГЕС, які мають вирішальне значення для ефективного обслуговування гідроелектростанцій.

Екстрена підтримка ліквідності від ЄБРР дозволить також зміцнити фінансове становище Укргідроенерго, особливо на тлі збільшення зобов'язань щодо комунальних послуг.

Читайте також