Coca-Cola купує компанію-власника горілчаного бренду Finlandia за $220 млн

Coca-Cola купує компанію-власника горілчаного бренду Finlandia за $220 млн

Coca-Cola HBC оголосила про досягнення угоди про придбання за $220 млн компанії Brown-Forman Finland, що володіє горілчаним брендом Finlandia

Новим власником компанії Brown-Forman Finland Oy, якій зараз належить бренд, після завершення юридичних формальностей стане компанія CC Beverages Holdings II із структури Coca-Cola HBC.

Закриття угоди між Coca-Cola та Brown-Forman Netherlands (дочірнє підприємство Brown-Forman) планується у 2 півріччі 2023 року.

«Ми вважаємо це привабливою інвестицією та природною еволюцією нас як одного з дистрибуційних партнерів Finlandia, підтвердженням сили нашого перевіреного часом масштабного партнерства з Brown-Forman», – пояснив голова Coca-Cola HBC Зоран Богданович.

Brown-Forman володіє брендом Finlandia з 2004 року, і останні 17 років співпрацює з Coca-Cola HBC у його дистрибуції. Декілька років тому повідомлялося, що компанія розглядала можливість продати бренд, оскільки планує зосередитися на виробництві віскі.

"Бренд Finlandia був заснований в 1970 році і є провідним горілчаним брендом у Центральній та Східній Європі з річним обсягом виробництва 2,7 млн 9-літрових ящиків по всьому світу, з яких понад 60% виробляється в межах географічної присутності Coca-Cola HBC.

Акції Coca-Cola HBC дешевшають на 1,2% та 2,1% на торгах у понеділок у Лондоні та Афінах відповідно. В цей же час акції Brown-Forman дорожчають на 0,8% у Лондоні.
Контекст

Coca-Cola HBC виробляє напої в Італії, Нігерії, Єгипті та в країнах центральної й східної Європи. 23% акцій компанії належать Coca-Cola Company.

16 червня 2022 року Coca-Cola HBC оголосила про припинення виробництва та продажів у Росії через війну проти України. До цього російський ринок приносив компанії понад $1 млрд виторгу на рік. 26 серпня 2022-го російська філія Coca-Cola HBC перейменована в Multon Partners. Вона знаходиться у власності нідерландської Coca-Cola HBC Holdings B.V. Компанія зосередилася на виробництві місцевих напоїв: «Добрий», Rich і «Моя сімʼя».

Читайте також