Екс-глава Укроборонпрому з партнерами запустили у США виробництво бруківки вартістю $15 млн

Екс-глава Укроборонпрому з партнерами запустили у США виробництво бруківки вартістю $15 млн

За понад 100 км від Нью-Йорка четверо українців заснували індустріальний парк Pocono Industrial, на якому і було запущено новий завод

Роман Романов, який на початку 2000-х був дилером "Богдан Моторс", а потім гендиректором "Укроборонпрому", і ще троє партнерів інвестували в завод з виробництва бруківки на території ними створеного індустріального парку Pocono Industrial.

В Україні Романов має автомобільний сегмент бізнесу, який включав 20 автосалонів. Однак більшість із них зараз не працюють. Також колишній глава «Укроборонпрому» має будівельний бізнес, який об'єднує підприємства з виготовлення бетонних виробів під брендом «Планета РС». Оборот групи 2021-го Романов оцінював приблизно у $65 млн, але вже 2022-го у неї не залишилося і десятої частини цієї суми.

Згідно з даними аналітичної компанії Pro‐Consulting, у 2022 році ринок виробництва бетонних виробів України скоротився на 60%, до $16 млн. При цьому ємність ринку США у 19–22 рази більша – $300–350 млн.

У 2021-му Романов і партнери придбали 22 га на кордоні штатів Пенсільванія і Нью-Йорк за $1,25 млн. Головна перевага ділянки - поклади щебеню, що є неподалік, що використовується у виробництві бруківки.

Інвестиції в проєкт будівництва заводу під назвою Orange Pavers оцінюються в $15 млн, з яких $3 млн – це власні кошти підприємців, а решту $12 млн було залучено до Dime Bank за програмою Small Business Administration, яка компенсує частину процентної ставки.

За словами Романа Романова, завод може виробляти 4800 кв. м бруківки за зміну. На ньому працюватимуть до 70 робітників із поступовим збільшенням до 250 осіб у три зміни.

Потенційні клієнти Orange Pavers – великі забудовники з Нью-Йорка, Нью-Джерсі та Пенсільванії та регіональні дилери. Окупність заводу Романов оцінює три роки. Перевагою перед конкурентами бізнесмен називає нижчі витрати на працівників. До проєкту залучили близько сотні фахівців «Планети РС» із Херсона та Бородянки. Більшість дистанційна.

Надалі українці планують створити промисловий кластер на прилеглих до заводу 18 га. Вартість проєкту Pocono Industrial оцінюється у $60–80 млн. Наразі ведуться переговори з потенційними резидентами, які претендують на 30% площ.

Читайте також