Інноваційний фонд НАТО інвестує $1,1 млрд в ШІ, роботів та космічні технології

Інноваційний фонд НАТО інвестує $1,1 млрд в ШІ, роботів та космічні технології

Консорціум союзників НАТО підтвердив перший транш для компаній, які отримали фінансування в рамках інноваційного фонду групи в один мільярд євро ($1,1 млрд)

Альянс відкрив фонд улітку 2022 року, за кілька місяців після вторгнення росії в Україну, пообіцявши інвестувати в технології, які посилять його оборону. Фонд підтримують 24 із 32 країн-членів НАТО, включаючи Фінляндію та Швецію, які приєдналися до альянсу раніше цього року.

У вівторок Інноваційний фонд НАТО (NIF) підтвердив, що він безпосередньо інвестував у чотири європейські технологічні компанії, які допоможуть вирішити проблеми в галузі оборони, безпеки та стійкості.

Організація виділила фінансування Fractile, лондонському виробнику комп'ютерних чіпів, що прагне прискорити роботу великих мовних моделей (LLM), подібних до тих, які використовуються в ChatGPT, а також німецької компанії ARX Robotics, яка розробляє безпілотних роботів з функціями спостереження.

Двома іншими стартапами стали британський виробник iCOMAT, що виготовляє більш легкі матеріали для транспортних засобів, та Space Forge, валлійська компанія, яка використовує умови космосу, такі як мікрогравітація та вакуум для створення напівпровідників на орбіті.

"Забезпечення доступу до стратегічних технологій є ключем до забезпечення безпечного та процвітаючого майбутнього для одного мільярда громадян альянсу", - сказала Андреа Траверсоне, керуючий партнер фонду.

Читайте також