Інвестиції в український титан заради майбутнього стримування РФ та Китаю

Інвестиції в український титан заради майбутнього стримування РФ та Китаю

Якщо Україна переможе у війні з Росією, США та їхні союзники можуть створити новий канал видобутку титану для стримування розвитку ВПК РФ та Китаю

У США та союзних країнах робляться зусилля щодо виявлення, розробки та видобутку титану в Україні у вигляді ключового металу, що має вирішальне значення для розробки найпередовіших військових технологій Заходу, які сформують основу майбутнього стримування проти Росії та Китаю. Про це йдеться у матеріалі Newsweek.

США більше не зберігають титанову губку у своїх запасах національної оборони, а останній вітчизняний виробник титанової губки закрився у 2020 році.

Якщо Україна переможе, США та їхні союзники можуть створити новий канал видобутку титану. Але якщо Росії вдасться захопити родовища та заводи в Україні, їй вдасться посилити свій глобальний вплив.

Залежність Заходу від російського титану означає, що цей метал досі уникає тиску санкцій.

Аерокосмічний гігант Boeing зберігає своє спільне підприємство з російською компанією "Авісма" – найбільшим у світі експортером титану – хоча після вторгнення заморозив замовлення. Інші, такі як європейська корпорація комерційних літаків Airbus, продовжують закуповувати титан у Росії.

Експерти з національної безпеки та прихильники України все частіше закликають політиків дивитися на схід. У торішньому щорічному законопроекті про оборонні витрати Державному департаменту було наказано вивчити можливість використання джерел титану з України як потенційну альтернативу китайським та російським джерелам.

"Україна має справді значні запаси рідкісноземельних мінералів, і якщо ми правильно розіграємо наші карти, це може стати справді привабливою альтернативою російським та китайським джерелам, від яких зараз існує велика залежність", - сказав один із співробітників Конгресу.

Як повідомило Newsweek джерело, знайоме з оборонною промисловістю, титан необхідний для створення зброї, яка допоможе стримувати Пекін.

"Я думаю, що китайці, на жаль, дуже добре розуміють оборонно-промислову базу США та її вразливі місця", - сказав він.

Нагадаємо, американський генерал ВВС Майк Маніхан розіслав службовий лист командирам, у якому закликав готуватися до війни з Китаєм у 2025 році. Протягом 2022 року у США часто говорили про можливе вторгнення Китаю на Тайвань. Зокрема, у ЦРУ заявляли, що лідер Китаю Сі Цзіньпін дав команду воєначальникам підготуватися до силового взяття під контроль Тайваню до 2027 року.

Титановий потенціал України: запаси титану в Україні на 440 років!

Титанова галузь України вимагає близько $1 млрд. інвестицій у розширення діючої сировинної бази, а також створення та зміцнення прокатних потужностей.

Читайте також