Канадська гірничорудна компанія Black Iron готує нову заявку до Кабміну щодо Шиманівського залрудпроєкту

Канадська гірничорудна компанія Black Iron готує нову заявку до Кабміну щодо Шиманівського залрудпроєкту

Компанія Black Iron Inc. з активами в Україні подасть оновлену пропозицію до Кабінету міністрів України в рамках інвестиційної угоди щодо Шиманівського залізорудного проєкту

Як зазначила Black Iron у своєму прес-релізі, Міністерство економіки України завершило роботу над усіма запланованими оновленнями законодавства щодо угод про підтримку інвестицій і зараз приймає заявки через "Україна Інвест" (Ukraine Invest).

Керівництво та юрисконсульт Black Iron наразі вивчають оновлення законодавства та планують якнайшвидше повторно подати заявку на інвестиційну угоду та підтверджуючу документацію.

У прес-релізі наголошується, що це дуже важливий закон на підтримку Black Iron, оскільки він передбачає, зокрема, передачу землі урядом (Міністерством оборони) за пільговими орендними ставками, що має вирішальне значення для будівництва переробного заводу та хвостосховищ за проєктом Black Iron.

Крім того, передбачається звільнення від імпортного мита та ПДВ на нове обладнання, придбане для будівництва в рамках проєкту, економія становила "десятки мільйонів доларів на витратах на будівництво проєкту". Забезпечується також офіційне зобов'язання уряду України щодо підтримки проєкту відповідно до вимог MIGA (Світового банку) для потенційного забезпечення страхування політичних ризиків.

Генеральний директор Black Iron Метт Сімпсон констатував, що хоча уряду України знадобилося набагато більше часу, ніж вони вказували, для завершення цього оновлення законодавства, завершення цього оновлення та відновлення прийому заявок є важливою віхою.

Компанія також заявила про розгляд нових потенційних проєктів.

Читайте також