Криптостартап Arkis з фаундерами-українцями залучив $2,25 млн, серед інвесторів Roosh Ventures

Криптостартап Arkis з фаундерами-українцями залучив $2,25 млн, серед інвесторів Roosh Ventures

Компанія Arkis, заснована українськими підприємцями Сергієм Тищенком і Олександром Проскуріним у Лондоні, залучила $2,25 млн інвестицій під час Pre-Seed раунду.

Раунд очолив американський венчурний фонд gumi Cryptos Capital. До нього доєдналися український венчурний фонд Roosh Ventures, а також G1 Ventures і Psalion VC. 

Компанія Arkis працює на ринку DeFi (децентралізовані фінанси) та дозволяє клієнтам залучати кошти на проведення on-chain криптовалютних операцій. Інфраструктура Arkis підвищить ефективність використання капіталу в DeFi та прискорить розвиток сфери децентралізованих фінансів.

Компанію заснували українці Сергій Тищенко та Олександр Проскурін у 2022 році. Обидва мають освіту в галузі академічної математики та багаторічний досвід роботи в традиційних фінансах. “Після краху FTX та 3 Arrows Capital кредитування, природно, зазнало величезного удару. Ми з Олександром розробили новий математичний підхід до створення прозорої інфраструктури кредитного плеча”, — розповідає Тищенко.

“Капітал повертається в децентралізовані фінанси, регуляторна прозорість зростає, а тому необхідні нові механізми для оптимізації процесу і ризиків кредитування”, — каже Міко Мацумура, керівний партнер gumi Cryptos Capital. “Ми раді підтримати технічну команду світового рівня з перевіреним досвідом у розробці безпечних і надійних фінансових продуктів, в створенні найкращого рішення для прайм-брокерства”.

Алгоритм Arkis пропонує інноваційний підхід до оцінки активів, класифікуючи їх за типами. Завдяки таким функціям як перехресне маржування та ретельно розробленим процесам планування та ліквідації, Arkis забезпечує унікальну ефективність використання капіталу для позичальників, водночас зберігаючи надійні заходи безпеки для кредиторів.

Arkis дозволяє користувачам взяти кредит, провести операцію та повернути запозичені кошти на основі найсучаснішого маржинального механізму — без жодних переходів на інші платформи. Це значно економить час та дозволяє користувачам більш ефективно використовувати капітал.

Arkis співпрацює з хедж-фондами DeFi для створення індивідуального середовища кредитного плеча з акцентом на кібербезпеці. Коли користувачі позичають або беруть гроші на певну операцію через Arkis, вони укладають смарт-контракт, який чітко прописує, на що підуть кошти та коли можна очікувати повернення кредиту. Смарт-контрактом керує інвестиційний менеджер в рамках певного набору операцій, внесених до білого списку. Це дозволяє знизити ризик контрагента (на випадок, коли одна зі сторін не зможе виконати свої зобов’язання) та зменшити комісії для користувачів.

“Arkis вибудовує ідеальну взаємодію між корпоративними позичальниками та кредиторами у сфері DeFi. Смарт-контракти, які є основою технології Arkis, забезпечують новий рівень прозорості, безпеки й ефективності при боргових угодах з криптоактивами. Ми дуже раді підтримати українських засновників у реалізації їхніх амбітних цілей”, — каже Адам Гащишин, молодший партнер в Roosh Ventures.

Місія Arkis — прискорити розвиток ринку DeFi. “Розвиток сфери DeFi схожий на шлях традиційних фінансів: неструктурована спочатку, поступово вона перетворилася на складну систему, що складається з першокласних брокерів, бірж та хедж-фондів. Ми хочемо використовувати технологію блокчейн, щоб революціонізувати спосіб розрахунку перехресної маржі, забезпечуючи ще більшу ефективність використання капіталу порівняно з традиційними фінансами. Водночас ми зберігаємо контроль за безпекою та управлінням ризиками”, — пояснює Проскурін.

Нещодавно компанія оголосила про стратегічне партнерство з Edge Capital та інтеграцію з 1inch для покращення агрегації ліквідності. Після успішних перших транзакцій з DeFi-фондами під час приватного бета-тестування в жовтні, Arkis готується до публічного запуску в кінці лютого.

Читайте також