Контакти
Нігерійський гігант Dangote інвестує $40 млрд у нафту на тлі кризи в Перській затоці

Нігерійський гігант Dangote інвестує $40 млрд у нафту на тлі кризи в Перській затоці

Нігерійська Dangote Group інвестує $40 млрд у розширення виробництва добрив і нафти, щоб зміцнити Африку на тлі кризи в Перській затоці

Африканський конгломерат Dangote Group оголосив про плани інвестувати щонайменше $40 млрд у розширення виробництва протягом п’яти років. Компанія планує вчетверо збільшити випуск добрив і більш ніж вдвічі розширити потужності нафтопереробного заводу.

За даними Африканського банку експортно-імпортного фінансування (Afreximbank), масштабна програма розширення спрямована на те, щоб Нігерія стала ключовим постачальником палива та сільськогосподарських добрив для регіону, особливо в умовах глобальних перебоїв у постачаннях, спричинених конфліктом у Перській затоці.

Зокрема, планується збільшити випуск мочевини до 12 млн тонн до 2030 року (з нинішніх 3 млн тонн), що зробить компанію найбільшим світовим постачальником цього добрива, повідомив власник конгломерату мільярдер Аліко Данготе. Потужність нафтопереробного заводу також планується підвищити з 650 тис. до 1,4 млн барелів на день.

Окрім палива та добрив, Dangote має намір розвивати й інші напрямки: виробництво цементу, рису та харчових продуктів, а також інвестувати в інфраструктуру — порти, трубопроводи, газ, гірничодобувну галузь, дата-центри та енергетику.

Компанія вже підписала угоду про кредитну лінію на $2,5 млрд від Afreximbank у рамках синдикованого кредиту на $4 млрд для фінансування нафтопереробного заводу та нафтохімічних проєктів.

Експерти відзначають, що такі кроки демонструють прагнення африканських компаній зменшити залежність від імпорту палива та добрив, яка особливо загострилася через нестабільну ситуацію в Перській затоці, що впливає на глобальні ланцюги постачання.

Читайте також