"Полтаватеплоенерго" збирається залучити EUR100-300 млн інвестицій у проект зі спалювання ТПВ

"Полтаватеплоенерго" збирається залучити EUR100-300 млн інвестицій у проект зі спалювання ТПВ

КП "Полтаватеплоенерго" планує реалізувати проект еколого-енергетичної переробки сміття, що передбачає спалювання твердих побутових відходів (ТПВ) для виробництва тепла та електроенергії

"Цей проект був ініційований керівництвом підприємства ще до війни, тому що в Полтаві є величезна проблема сміттєзвалищ, це фактично катастрофа для міста. Ідея генерації тепла та е/е зі сміття дуже природна. Одночасно вирішуємо екологічні питання, а також виробництва тепла, гарячої води та е/е за тарифами, прогнозованими на 10-15-20 років уперед", – повідомив радник директора КП "Полтаватеплоенерго" Євген Паленко.

За його словами, це також сприятиме зменшенню залежності громади від природного газу та підвищення ціни на нього.

"Зараз тарифи формуються на місцевому рівні, і за наявності заводу з перетворення сміття на енергію місцева влада може балансувати між тарифом на збір та утилізацію цього сміття та тарифами на теплову енергію та гарячу воду. Це дає місцевій владі, громаді ще більше фінансової гнучкості", – повідомив радник директора КП "Полтаватеплоенерго" Євген Паленко.

Він зазначив, що на даному етапі відпрацьовується передпроектна документація та прораховується економіка проекту, який може коштувати від EUR100 до 300 млн. залежно від задіяних технологій та інших показників.

"Такі серйозні проекти вимагають аналітики та досліджень якості енергії, яку можна отримати з місцевого сміття. Тільки ми отримаємо якісний проектний документ – шукатимемо фінансування", – описав алгоритм дії радник директора "Полтаватеплоенерго".

При цьому Паленко наголосив, що підприємство розраховує реалізувати проект за рахунок кредитних та грантових коштів МФО, а також, можливо, частково місцевого бюджету.

При цьому він зазначив, що "підприємство бачить і виробників обладнання, і можливості залучення фінансування".

У своїй презентації радник директора зазначив, що грант на підготовку проекту підприємство отримало від NEFKO, а також співпрацює зі шведсько-фінською інжиніринговою та консалтинговою компанією AFRY та японською промисловою та інженерною корпорацією Hitachi Zosen.

За попередніми розрахунками потужність майбутнього підприємства з еколого-енергетичної переробки сміття становить 150-200 тис. тонн на рік. Це дозволить виробляти 172 ГВт-год теплової та 56 ГВт-год електричної енергії та забезпечувати теплом та е/е відповідно 35 тис. та 31 тис. домогосподарств.

Заміщення газу при цьому становитиме 25-39 млн куб. м на рік.

На реалізацію проекту, за підрахунками "Полтаватеплоенерго", необхідно до 5 років, а термін його експлуатації перевищує 25 років.

Читайте також