Суд заарештував акції мережі АЗС Amic Energy

Суд заарештував акції мережі АЗС Amic Energy

Суд заарештував 308 об'єктів нерухомості та корпоративні права однієї з найбільших мереж АЗС Amic Energy в Україні. Загальна сума корпоративних прав складає понад 50 млн. грн.

Згідно з інформацією Бюро економічної безпеки, суд наклав арешт на 308 об'єктів однієї з найбільших мереж автозаправних станцій, яка пов'язана з РФ – йдеться про мережу АЗС Amic, яка раніше належала російській "Лукойл".

Серед активів, що потрапили під арешт – АЗС, склади, земельні ділянки та корпоративні права, загалом 308 об'єктів нерухомості. Загальна сума корпоративних прав складає понад 50 млн. грн.

Хоча БЕБ не розголошує назву мережі, за даними джерел ЕП йдеться про АЗС Amic Energy, яка до 2015 року належала російському "Лукойлу".

Співробітники БЕБ з'ясували, що бенефіціари та посадові особи двох компаній, які ведуть діяльність у сфері реалізації пально-мастильних матеріалів, пов'язані між собою, а їх фактичними власниками є громадяни РФ.

Слідство встановило, що посадові особи підприємств за період 2015-2022 років штучно завищували витрати підприємств у результаті отримання кредитів від родинних структур. До витрат також належали відсотки за кредитами.

Обидва підприємства декларували збиткову діяльність, і при цьому премії, включені у вартість імпортованих паливно-мастильних матеріалів, перераховували на користь іноземної компанії.

Загальна сума ухилення від сплати податків обох компаній становить понад 270 мільйонів гривень.

Також ВЕБ встановило, що протягом 2016-2021 років зазначені підприємства виплачували дивіденди на користь компаній-нерезидентів, кінцевими бенефіціарними власниками яких є держава РФ та російська компанія. Йдеться про російську нафтову компанію "ЛУКойл". Внаслідок такої діяльності було легалізовано кошти на суму понад 1 млрд гривень.

За результатами обшуків детективи БЕБ вилучили договори, видаткові накладні, митні декларації, витяги за рахунками, документи про виплату дивідендів на користь нерезидентів, а також первинні бухгалтерські документи.

Читайте також