Вже у II кварталі 2024 року розпочнеться страхування воєнних ризиків в Україні

Вже у II кварталі 2024 року розпочнеться страхування воєнних ризиків в Україні

Експортно-кредитне агенство (ЕКА) планує розпочати страхування воєнного ризику міжнародні та національні інвестиції, та кредити повʼязані з інвестиціями у II кварталі 2024 року

 Нещодавно набрав чинності Закон України від 22.11.2023 № 3497-IX, яким сферу діяльності ЕКА було розширено на страхування прямих інвестицій та інвестиційних кредитів, спрямованих на розвиток експортоорієнтованих підприємств.

Перелік воєнних та політичних ризиків, а також умови і порядок страхування/перестрахування мають бути визначені у Постанові Кабінету Міністрів України, яка наразі розробляється Міністерством економіки України та Національним банком. Цей документ має бути опублікований до березня 2024 року.

В ЕКА вже готують кілька продуктів, якими, як очікується, вже цього року зможе скористатися бізнес:

  • Страхування міжнародних та національних прямих інвестицій в Україну та дивідендів;
  • Страхування кредитів, пов’язаних з інвестиціями.

Компенсацію можна буде отримати у разі повної зупинки діяльності по принципу business interruption (компенсується різниця між вартістю інвестицій до події та вартістю після події).

Читайте також: Страхування інвестицій та воєнних ризиків в Україні, Дмитро Сирота, адвокат, керуючий партнер юридичної компанії «Сирота, Дзіс, Мельник та партнери»

 

Читайте також