Wave Nickel збудує в Техасі завод з виробництва акумуляторів вартістю $400 млн

Wave Nickel збудує в Техасі завод з виробництва акумуляторів вартістю $400 млн

Люксембурзька нікелева компанія прагне використовувати стимули уряду США, у тому числі ті, що передбачені законом президента Джо Байдена про зниження інфляції

Фірма Wave Nickel, що базується в Люксембурзі, використовує мікрохвильові технології для вилучення металів, планує побудувати нафтопереробний завод в Техасі, щоб задовольнити попит на ключовий компонент акумуляторів для електромобілів.

Генеральний директор Wave Nickel Густаво Еміна заявив, що завод вироблятиме сульфат нікелю для акумуляторів електромобілів.

"Для США стало питанням національної безпеки гарантувати постачання стратегічних корисних копалин, що привернуло нашу увагу", - сказала Еміна. "Грошей багато, а проектів мало".

Wave Nickel, якій також належить нікельова копальня в Бразилії, очікує, що розробка об'єкта в США займе близько чотирьох років. Нафтопереробний завод отримуватиме сировину з ще не побудованого бразильського заводу, який використовує мікрохвилі для змішаного гідроксидного осаду, сировини, що використовується для виробництва нікелю сульфату. За словами генерального директора, до 2028 року фірма розраховує виготовити 40 тис. тонн опадів, що достатньо для виробництва 20 тис. тонн нікелю.

Стартап контролюється New Wave, холдинговою компанією, де сім'я покійного норвезького підприємця Ерлінга Лорентцена — піонера целюлозної промисловості Бразилії — є мажоритарним акціонером.

Материнська компанія, яку курує Еміна, також володіє компанією Wave Aluminium, яка використовує мікрохвилі для вилучення корисних копалин з глиноземних хвостів. Група будує заводи з переробки бокситів на підприємстві Norsk Hydro ASA в Алунорті у Бразилії.

Читайте також