Швидкий заробіток: 20 сучасних способів заробити гроші

Швидкий заробіток: 20 сучасних способів заробити гроші

Не будь-який заробіток однаково хороший. Одні приносять швидкий результат, інші вимагають часу та навичок, знань, досвіду, треті зовсім якийсь міф. Як заробити грошей і на чому можна заробити...

Не будь-який заробіток однаково хороший. Одні приносять швидкий результат, інші вимагають часу та навичок, знань, досвіду, треті зовсім якийсь міф. Як заробити грошей і на чому можна заробити...

Офлайн ідеї зарабітку

1. Написання книги

Цей спосіб підійде експертам у цій сфері або тим, хто впорався зі складною життєвою ситуацією та може складати історії простою мовою. Іноді книгу пишуть автори блогів із великою аудиторією. Видавати рукопис можна двома способами: через видавництво чи самому.

Якщо ви працюєте з видавництвом, воно друкує, просуває та продає книгу. Автор отримує відсоток від продажу. В Україні роялті складає 10–15% від продажу паперового варіанту та 20% – від електронного. Якщо роялті становить 10%, то за продаж 500 книг по 100 грн можна заробити 5 тис. грн.

Якщо видавати самостійно, ви оплачуєте друк тиражу, самі просуваєте та продаєте книгу. Цей шлях складніший і підходить досвідченим авторам із сильним особистим брендом. Але й дохід тут більший.

2. Запус рекламного агентства

Кожному продукту потрібна реклама – у цій сфері можна добре заробляти. Наприклад, пропонувати просування сайту, контекстну рекламу або рекламу в соцмережах, але ви повинні добре в цьому розумітися.

Ще є зовнішня та вулична реклама. Якщо для першої потрібно закуповувати дороге обладнання, домовлятися з міською владою, то для другої можна організувати промоутерів на роздачу листівок.

Психолог та засновниця курсу Upgrade Алла Клименко на пятому курсі заробляла $20 тис. — вона мала своє рекламне агентство. До цього вона працювала маркетологом у видавництві, а у школі вона підробляла промоутером, тому знала процеси зсередини. Співробітниками у компанії були її однокурсники. Алла пригадує: на деяких заходах працювало до 500 осіб, а вона ними керувала.

3. Купівля готової франшизи

Один із найкращих способів, як заробити грошей – купити франшизу відомого бренду. Франчайзер (власник бренду) дозволяє використовувати його торгову марку, допомагає із закупівлею обладнання, матеріалів, навчанням персоналу і так далі. Франчайзі одержує готову прибуткову бізнес-модель. За це він сплачує паушальний внесок та роялті.

В Україні є компанії, де відсутній паушальний внесок. Це Good Beer, Нова Пошта, Hobby Games та інші. Вам потрібно знайти приміщення та оплатити інші витрати: закупівля обладнання, наймання співробітників тощо. Термін окупності цих компаній різний.

4. Здача квартири в оренду

Дмитро Томчук, засновник інвестиційного фонду Fison, вважає — це помилка думати, що здавання нерухомості в оренду приносить пасивний дохід. Все, що ви здаєте, вимагає контролю, грошей та ремонту.

Юлія Кирилюк, генеральний директор в alterhaus, каже, що здавати квартири вигідно можна. Щоби орендарі були задоволені, власнику житла потрібно продумати все до дрібниць:

 • Надати додаткові послуги, наприклад, прибирання, місце для паркування і так далі.
 • Зробити професійний ремонт із функціональним дизайном та якісними матеріалами. Це допоможе утримати квартиру у преміальному ціновому сегменті.
 • Запропонувати прозорі умови співробітництва. Оренда однокімнатної квартири зі свіжим ремонтом та технікою у спальному районі коштує від 7 тис. грн. Така сама квартира біля метро може коштувати від 9 тис. грн. У преміальному сегменті ціни вищі.

5. Приватне консультування

Якщо ви добре знаєте на чомусь, можете почати консультувати. Багато хто обирає заплатити гроші людині з досвідом, яка убереже її від помилок, ніж витрачати час на самостійне навчання. Костянтин Квінт, консультант із підбору IT-рішень для бізнесу, вважає: можна бути штатним чи незалежним консультантом.

У першому випадку можна працювати в інтернет-магазині, розповідати про характеристики товару. За це платять $150–$600 на місяць. У другому випадку ви можете шукати клієнтів самостійно та консультувати їх у маркетингу, підборі навчальних програм за кордоном тощо. На початку ви можете отримувати $2–$10 за консультацію, і у вас буде небагато клієнтів. Але якщо ви почнете розвивати власний бренд, то зароблятимете набагато більше.

6. Проведення заходів

Щоб провести захід, потрібно вигадати тему, знайти місце та запросити людей. Ще можна організовувати весілля, конференції та інші заходи на замовлення. Розмах може бути від 10 чоловік до кількох тисяч.

До засновниці благодійної барахолки «Кураж» Олени Гудкової ідея проводити заходи виникла спонтанно. Згодом вона знайшла спосіб їх монетизувати та перетворила на комерційний проект. Частину прибутку вона віддає на благодійність. За пять років роботи «Куражу» команда Олени зібрала понад 27 млн. грн.

Швидкий заробіток: 20 сучасних способів заробити гроші

Онлайн ідеї заробітку

7. Створення веб-сайту

Альберт Валіахметов, керівник в IT-агентстві MarketValley, вважає, що популярний сайт із якісним контентом може приносити гарний дохід. Він пропонує такі способи, як заробити грошей на сайті:

 • Партнерські програми. Ви розміщуєте посилання на сайти партнерів та отримуєте відсоток за певну дію користувача: реєстрацію, купівлю, підписку тощо.
 • Google AdSense. Ви реєструєтеся на сервісі контекстної реклами і на сайті зявляються рекламні оголошення. Оплата нараховується за дії чи покази.
 • Спонсорський контент. Компанії платять за відгуки чи матеріал про них. Вартість реклами залежить від популярності сайту та кількості користувачів.
 • Продаж рекламних місць. Це потребує великих зусиль, але й оплата тут також більша.
 • Платне розміщення сторонніх статей. Молодий ресурс може брати від $1 за статтю, а найпопулярніші сайти беруть $70–$150.

8. Створення нішевого медіа видання

Головний редактор онлайн-журналу «Конотоп.City» Андрій Кривулько створив незалежне медіа. Коли він втратив фінансування, першого місяця його ресурс заробив 28 тис. грн. Ось на чому заробляла його команда:

 • Проводили конкурси "під ключ". Знаходили спонсорів із гарними подарунками, а користувачі голосували і самі просували сторінку.
 • Робили спецпроекти. Менеджер з реклами «Конотоп.City» ходив до місцевої спортзали, щоб підготуватися до літа. Цей процес показували на сайті та в соцмережах. Спортзал став спонсором спецпроекту, а далі перетворився на постійного партнера.
 • Складали локальні рейтинги. Конкурс на кшталт «Людина року» набирав обертів і був на слуху, потім приходили спонсори.

Наразі медіа заробляє до 50 тис. грн на місяць.

9. Розкрутка свого облікового запису в соцмережах

Блогер публікує та просуває контент на своїй сторінці у соцмережі з метою заробити. Чим більше його охоплення та залучення передплатників, тим більше блогер бере за рекламу.

Якщо у блогера до 100 тис. підписників у соцмережах, він вважається мікроінфлюєнсером. Якщо від 100 тис. до 1 млн. – макроінфлюєнсером, а якщо від 1 млн., то мільйонником. Бренди співпрацюють з усіма:

 • Рекламі у мікроінфлюєнсерів люди більше довіряють.
 • Макроінфлюєнсери та мільйонники частіше стають амбасадорами брендів.

Якщо ви хочете розкрутити сторінку в соцмережах, виберіть тематику блогу і ту платформу, де є ваша цільова аудиторія. За даними Statista.com, Facebook — найпопулярніша соцмережа у світі. Її відвідують понад 2,7 млрд. активних користувачів. Instagam знаходиться на пятому місці, а TikTok — на сьомому.

Таня Пренткович, одна з найпопулярніших українських блогерів з аудиторією 1,3 млн. підписників, бере за рекламу в сторіс в Instagram 35 тис. грн.

10. Ведення блогу на YouTube

Згідно з Statista.com, YouTube відвідують понад 2,2 млрд користувачів на місяць. Кожен українець переглядає 55 хвилин YouTube-контенту на день. Ось скільки заробляють найпопулярніші YouTube-вологи і як вони це роблять:

 • 10-річний Раян Каджі у 2020 році заробив майже $30 млн. На його каналі 41 млн підписників. Він робить огляди іграшок та проводить наукові експерименти. Заробляє від продажу ліцензій на брендування товарів під його торговою маркою Ryans World.
 • Джиммі Дональдсон, автор каналу Mr. Beast, 47 млн ​​підписників. Він публікує смішні відео з різними трюками та продає свій мерч. Минулого року він заробив $24 млн.
 • 40-річні Ретт та Лінк розпочали у 2012 році з шоу «Добий міфічний ранок». Зараз вони володіють компанією Mythical Entertainment, мають 2 млрд переглядів, а заробляють вони на рекламі.
 • А також YouTube сам платить за тисячу переглядів ролика.

11. Модерація інтернет-спільнот

Костянтин Квінт вважає: професію модератора інтернет-спільнот можна освоїти протягом тижня. Можна вести сторінки у соцмережах, бути адміністратором груп у месенджерах чи форумах. Тематика різна: від спорту до викладання.

Зазвичай у групах є правила, наприклад, не можна ображати людей, робити рекламу тощо. Модератор стежить, щоби ці правила ніхто не порушував. За таку роботу платять $50–$200 на місяць або пропонують бонуси та знижки на продукцію власника ресурсу.

Якщо це занадто просто, ви можете вести сторінки брендів у соцмережах. Для цього потрібно знатися на специфіці платформи, знати цільову аудиторію, готувати контент-план, публікувати пости тощо. Чим більше ви вмієте, тим більше зможете заробляти. Середня зарплата SMM-фахівця в Україні – 15 тис. грн.

12. Викладання

До 2025 року індустрія онлайн-освіти досягне $350 млрд. Ділитися своїми знаннями онлайн може будь-хто – для цього не потрібний спеціальний дозвіл. Навчати можна іноземної мови, вокалу, маркетингу тощо. Отримувати оплату можна через будь-яку платіжну систему.

Катерина Шелунцова викладає російську та англійську мови на платформі Preply і заробляє $15 на годину. Має 13 учнів, для них вона проводить 60 уроків на місяць. Ще стільки часу йде на підготовку матеріалу.

Юлія Трофімова викладає вокал. Її учні мешкають за кордоном. Вона заробляє $35 за годину.

13. Робота віртуальним помічником

Віртуальний помічник – це незалежний адміністративний помічник, який працює віддалено. Він може робити найрізноманітнішу роботу: створювати звіти, робити веб-дизайн, редагувати подкасти, допомагати вести соцмережі тощо. Ця професія поки що не розвинена в Україні, але якщо знаєте англійську мову, можна працювати з іноземцями. Кевін ОЛірі, канадський бізнесмен, політик та автор, вважає: віртуальний асистент – це чудовий початок для онлайн-карєри.

14. Копірайтинг

Якщо ви вмієте чітко викладати думки, досить креативні та грамотні, то можете писати тексти для сайтів, соцмереж та медіа. Середня зарплата копірайтера в Україні приблизно 13 тис. грн., у Києві – 15 тис. грн. Якщо добре знаєте англійську мову, можете писати тексти нею – заробіток буде більшим.

Співзасновник маркетингового агентства Syntropy Дмитро Семенов вважає: хороший копірайтер має знати цільову аудиторію та її цінності. Це допоможе підібрати правильні слова та створити довіру до бренду. Ще він повинен розумітися на маркетингу, психології, вміти вирішувати конфлікти і знати популярні формули рекламних текстів.

 15. Продаж товарів

Гарік Корогодський, співвласник ТРЦ Dream Town, фітнес-центру "Акваріум", благодійного фонду "Життєлюб" та генеральний директор компанії "Віта Верітас", свої перші серйозні гроші заробив перепродажем компютерів. До цього він продавав жувальні гумки та джинси. Про це він розповідає у своїй книзі «Як витратити мільйон, якого немає, та інші історії єврейського хлопчика».

Продавати товари наразі стало простіше завдяки інтернету. Співвласник кількох інтернет-магазинів Григорій Карась вважає: новачкам підходить модель роботи з дропшипінгу (коли ви посередник виробника і купуєте товар, тільки коли ваш клієнт за нього заплатив). Це вимагає мінімальних вкладень, а ви отримуєте прибуток на різниці цін, за які купуєте та продаєте.

Першого дня Григорій заробив $700, а на просування витратив $50. Собівартість товару була $8, а продавав його за $28.

Марк Хайєс, директор з комунікацій у Shopify та автор книги The Ultimate Guide to Dropshipping, каже, що почати краще з одягу, предметів мистецтва та виробів ручної роботи. На них завжди є попит. Ще зараз популярні килимки для йоги, всіляки допоміжні товари для фітнесу, засоби для дезінфекції, доглядові засоби для чоловіків, пляшки для води та інші товари.

16. Продаж фотографій та малюнків

Цей спосіб заробітку підходить фотографам та дизайнерам. Якщо у вас є запас фото або готові фотографувати, ви можете викласти свої роботи на фотосток, наприклад, на shutterstock. Якщо ви створюєте графіку, шрифти та 3D-малюнки, можете завантажити їх на Creative Market та інші платформи.

Костянтин Квінт вважає: не варто очікувати, що ваші роботи одразу куплять – на сервісах велика конкуренція. Ще на платформах є вимоги щодо якості контенту. За кожну продану роботу на початковому етапі ви отримаєте до $0,5.

17. Заробіток на трафіку

Трафік — це кількість користувачів на сайті. Люди, які на цьому заробляють, називаються арбітражниками. Схема працює так: замовник продає товар та платить гроші за рекламу. Завдання арбітражника знайти людей, яким буде цікавий товар клієнта, налаштувати на них рекламу та заплатити за неї грошима замовника. Сума, яка в нього залишається – його заробіток. Зазвичай рекламу роблять у Google, блогерів, на YouTube-каналах або в додатках.

Дмитро Волконський, автор книги «Трафік-бізнес» та засновник IT-компанії Trionika, вважає: веб-майстри на трафіку можуть заробити від $5 до $50 тис. Найчастіше цей вид заробітку обирають люди з IT, маркетингу та реклами. Дмитро Голополосов, арбітражник із досвідом, рекомендує розпочати з товарів, які пропонує партнерська мережа. За його словами, ця робота підходить тим, хто вміє працювати із цифрами.

Олександр Недавніх, керівник партнерської CPA-мережі PDL-profit, вважає: у цій роботі знати лише інструменти недостатньо, потрібний креатив. Коли він пробував нові підходи, результат був набагато кращим. Ще в арбітражників має бути підприємницька жилка. Початківцям він рекомендує перші тижні вивчати арбітраж трафіку та визначитися з нішою. Серед нових ніш зараз популярні товари для здоровя, фітнес-дієти та інші.

18. Створення мобільних додатків

Денис Жаданов, віце-президент з маркетингу в Readdle, згадує: ідея створити програму зявилася раптово. Його команда отримала перший iPhone та зрозуміла, що на ньому не можна читати книги. Тоді вони вирішили створити такий сервіс самостійно.

Цей сервіс не приніс грошей, але команда зрозуміла, в який бік треба рухатись. Їх другий додаток Scanner Pro увійшов до топ-5 платних програм для бізнесу в App Store.

19. Трейдинг у сфері криптовалют

Продавати криптовалюту можна через біржу чи чат-боти. Якщо ви новачок, краще почати з тренувального рахунку. Так ви познайомитеся з біржею та інструментами. Ще важливо почитати літературу, послухати лекції та пройти курси з трейдингу. Потім можна переходити на маленькі суми та пережити перші реальні втрати. Так ви зрозумієте, чи досить стійкі до стресів для торгів.

Співвласник та головний редактор МС.today, автор книг Тимур Ворона спробував продавати криптовалюту через Telegram-бота. Він вважає, що так можна заробити 1–5 тис. грн на день.

Важливо! Трейдинг – варіант заробити з дуже великими ризиками. Не вкладайте великих сум у криптовалюту, якщо не розібралися, як правильно торгувати.

Висновки

Щоб заробити, зазвичай потрібні інвестиції. Це можуть бути гроші, час чи досвід. Найкраще йти у ту сферу, де є досвід. Якщо ви хочете заробити багато грошей швидко, вибирайте арбітражний трафік, продаж криптовалют або дропшипінг. Але й тут треба згаяти час, щоб розібратися в нюансах. А якщо хочете вкласти гроші та отримати прибуток протягом кількох років, розгляньте інвестиції в інші напрями.

 

Найкращі способи заробити гроші. На чому можна заробити гроші? Ідеї для заробітку 2023. Швидкий заробіток в Інтернеті з телефону. Як заробити 5000 гривень за день? Як заробити 1000 гривень? Як швидко заробити гроші в Інтернеті? Швидкий заробіток в інтернеті Україна без вкладень. Як заробити в інтернеті Україна. Як заробити 50 грн на картку? Як заробити 30 тисяч на день? Білий заробіток Київ. Лише чесний заробіток Україна. Онлайн ідеї заробітку. Офлайн ідеї заробітку.

Читайте також