Куди інвестувати сьогодні?

Куди інвестувати сьогодні?

Сергій Бондаренко, ІТ-підприємець, інвестор, експерт в М&А, Founder Skywell про те, який варто обрати обирати напрямок для інвестицій сьогодні?

Ми живемо у світі, який швидко змінюється. І обирати напрямок для інвестицій необхідно з урахуванням, що з тією чи іншою сферою буде в найближчі 10 років.

Сформував ТОП 5 ринків світу, що швидко зростають і в які я інвестую сам

1. ШІ - штучний інтелект. Зараз об'єм ринку — $208 мільярдів, прогноз на 2030 рік — $1,85 трлн. Зростання в 9 разів за 7 років. Які ще докази потрібні?

Звичайно ШІ — це тренд цього десятиліття, тому дуже скоро ми побачимо нові гучні назви компаній, які стануть частиною нашого життя. Вважаю, що інвестор просто не має права ігнорувати цю нішу.

2. Роботизовані фінансові програми помічники. Зараз об’єм ринку — 6 мільярдів доларів, прогноз на 2030 рік — 42 млрд. доларів. Зростання в 7 разів за 7 років. Очікується, що широка цифровізація у фінансовому секторі сприятиме попиту на robo advisors, оскільки він надає користувачам технологічну аналітику для інвестиційних консультацій. Ще одним фактором зростання ринку є швидкий перехід від традиційних інвестиційних послуг до роботизованих. Крім того, інвестиційні платформи тепер пропонують робо-консультантів, як нових фінансових консультантів, замість традиційних інвестиційних послуг, що дозволяє розширити сферу роботи.

3. Криптовалютний сектор. Зараз об’єм ринку — $1 трлн, прогноз на 2030 рік - $10 трлн. Зростання в 10 разів за 7 років. Особисто я вважаю криптовалюту та блокчейн сильно недооціненними та думаю, що з правильною регуляцією з боку влади цей ринок зросте до 10 трлн. набагато швидше ніж до 2030. Тому зараз саме час розібратись, що це та як досить багато людей заробили собі великі статки тому, що були на початку цієї історії. Ми все ще на початку і ще не пізно почати розбиратись в крипті.

4. Цифрова освіта. Зараз об’єм ринку — $15 млрд, прогноз на 2030 рік — $140 млрд. Зростання в 9 разів за 7 років. Спочатку Covid, а потім в|йна довели всім, що старі методи освіти більше не працюють і потрібно створювати нові, сучасні, які б відповідали викликам 21 століття. Зараз ринок освіти проходить велику трансформацію.

5. Доповнена та віртуальна реальність. Зараз об’єм ринку — $23 млрд, прогноз на 2030 рік - $451 млрд. Зростання в 19 разів за 7 років. Тут все — і софт, і гаджети, я вважаю що ми ніяк не зможемо оминути цю тему тому, що дуже багато грошей в цей напрямок вкладають світові гіганти ІТ індустрії. Роблю ставку на те, що Apple задасть тренд зі своїми AR - окулярами. Створять попит, а потім і інші гравці підтягнуться. Це стане новим величезним ринком, який докорінно змінить наш колишній досвід користування комп’ютерами та телефонами.

P.S. Думаю, що телефони і PC зникнуть до 2040 року і ми будемо дивитись на них в музеях, як на історію.

Читайте також