"Нафтогаз" залучить інвестиції ЄБРР для реалізації проектів у сфері альтернативної енергії

"Нафтогаз" залучить інвестиції ЄБРР для реалізації проектів у сфері альтернативної енергії

Група "Нафтогаз" за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) продовжить реалізацію проєктів у галузі альтернативної енергії, зокрема планує наступного року розпочати ...

"Незважаючи на збільшення видобутку власного газу і нафти в Україні, у "Нафтогазу" є пріоритет щодо збільшення реалізації проєктів альтернативної енергії. Ви знаєте, що ми реалізували проєкти в сонячній енергетиці, ми не будемо зупинятися. Окрім цього, у 2024 році ми плануємо розпочати два проєкти вітрової енергетики", - сказав глава "Нафтогазу" Олексій Чернишов.

Олексій Чернишов також уточнив, що компанія наразі починає проєктування ВЕС, а наступного, 2025 року, "якщо все складеться", почне їх будівництво.

"Ми дивимося й на інші проєкти. І тут міжнародні фінансові організації надають нам підтримку і допомагають. Я впевнений, що ми це зробимо, будь-яка генерація енергії для України за цих умов дуже важлива", - наголосив глава "Нафтогазу".

При цьому він зазначив, що ЄБРР залишається стратегічним партнером групи, надавши під час війни Emergency Credit Line для можливих закупівель газу в разі потреби або критичної ситуації. Водночас глава "Нафтогазу" акцентував, що Україна проходить зимовий період за рахунок власного газу.

Глава "Нафтогазу" також повідомив про зустріч у межах WEF із бізнесменом Біллом Гейтсом і компанією Breakthrough Energy, де, як уточнили в "Нафтогазі", обговорювали потенційні проєкти за новими напрямами в енергетиці.

Нагадаємо, що у жовтні 2020 року група "Нафтогаз" отримала "зелений" тариф і ліцензію на продаж електроенергії для нової сонячної електростанції в Чуднові Житомирської області піковою потужністю 33,3 МВт, на початку липня вона ввела в експлуатацію СЕС "Андріївка" в Балаклійському районі Харківської області потужністю 0,999 МВт.

У листопаді минулого року Олексій Чернишов анонсував реалізацію нових проєктів СЕС, а також двох ВЕС на півдні України.

Читайте також