У Токіо запустили Українську інвестиційну платформу під керівництвом ЄБРР

У Токіо запустили Українську інвестиційну платформу під керівництвом ЄБРР

DFI G7 та ЄБРР мають на меті сприяти відновленню економіки, промисловості та інфраструктури та відновленню життя людей в Україні, а також стабільності в міжнародному співтоваристві.

Інститути фінансування розвитку (DFI) країн G7 JBIC (Японія), JICA (Японія), CDP (Італія), FinDev Canada (Канада), Proparco (Франція), DFC (США), BII (Великобританія), DEG (Німеччина) та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) провели переговори та домовилися сьогодні в Токіо про створення Української інвестиційної платформи.

Заява лідерів G7 у лютому 2023 року підтвердила відданість G7 продовженню надання гуманітарної допомоги, допомоги для підтримки енергетичного сектору, а також допомоги для підтримки економічної та фінансової стабільності України.

Потреби України в період реконструкції величезні і виходять за рамки жодної окремої установи. Як результат, необхідна ретельна координація між партнерами України для максимізації ефективності, створення синергії та посилення впливу.

На основі Заяви лідерів G7 про допомогу Україні DFI G7 та ЄБРР провели обговорення того, як вони можуть працювати разом, щоб зробити внесок у відбудову України.

Зрозуміло, що не всі організації мають повноваження працювати в Україні. Тим не менш, DFI G7 орієнтовані на важливість заходів, які вживаються для підтримки реконструкції.

Після створення DFI G7 та ЄБРР прагнуть розширити цю платформу для інших установ, що будуть інвестувати в Україну в майбутньому.

Українська інвестиційна платформа буде спрямована на зміцнення співпраці та сприяння обміну інформацією та співфінансуванню між установами-учасниками для надання допомоги у відбудові України з акцентом переважно на приватному секторі.

Платформа координуватиметься з Міжвідомчою платформою координації донорів G7 для України та задовольнитиме визначені потреби.

DFI G7 та ЄБРР, у тісній консультації з відповідними урядами, сприятимуть заходам для усунення браку фінансової спроможності, особливо в приватному секторі.

Читайте також