ЄБРР виділяє €2,5 млн на новий кампус Київського медичного університету

ЄБРР виділяє €2,5 млн на новий кампус Київського медичного університету

ЄБРР надає кредит €2,5 млн Київському медичному університету (КМУ) у сегменті малого бізнесу в рамках підтримки українського малого бізнесу

ЄБРР позичає €2,5 млн приватному навчальному закладу «Київський медичний університет» (КМУ), який надає послуги вищої медичної, стоматологічної та фармацевтичної освіти 3400 студентам в Україні та Польщі. Кошти кредиту будуть використані для підготовки нового кампусу, потреба в якому виникла у у зв’язку з частковою релокацією студентів КМУ до Польщі після початку російського вторгнення у 2022 році.

Проєкт передбачає запуск нових курсів і збільшення кількості студентів на 35%. Кампус у Польщі також має збільшити дохід КМУ на 38% у цьому академічному році та створити більш ніж 200 робочих місць для лікарів і педагогів. В умовах різкого зменшення кількості іноземних студентів і доходів медичних навчальних закладів в Україні через російське вторгнення це допоможе КМУ забезпечити надійне надання освітніх послуг до кінця війни.

Підтримка приватного сектору і кредитування малого і середнього бізнесу є одним із стратегічних пріоритетів для ЄБРР як найбільшого інституційного інвестора в Україні. Історія співпраці з ЄБРР почалася для КМУ у 2018 році, коли Банк надав університету кредит €1,3 млн на придбання кампусу в Києві. Цей кредит був повністю погашений у квітні 2023 року.

Зараз КМУ, який придбав дві будівлі у Катовіце та Хожуві для своїх українських і міжнародних студентів, планує повторити проєкт запуску нового кампусу, але вже в іншій країні. Для цього необхідно буде відремонтувати придбані будівлі та закупити нове обладнання.

Загальна вартість проєкту складає €4,1 млн, а отже частину витрат КМУ покриє з власних коштів.

Після відкриття нового кампусу в Польщі КМУ зможе прийняти у ньому більш ніж 2000 українських і міжнародних студентів, а також запустити нові навчальні програми, зокрема з фізичної реабілітації, клінічної психології та медсестринства.

Розширення діяльності свідчить про стійкість українського бізнесу. Відкриття нового кампусу дозволить КМУ не лише забезпечити безпеку студентів та викладачів, а й підтримати належну якість освітніх послуг, що у майбутньому сприятиме покращенню медичного обслуговування в Україні та за її межами.

З початку війни ЄБРР надав в Україні €4 млрд. Крім підтримки приватного сектору, стратегічними пріоритетами для Банку в країні є підтримка енергетичної безпеки, життєво важливої інфраструктури, продовольчої безпеки і торгівлі.

Читайте також