FAO залучить $290 млн підтримки українських аграріїв

FAO залучить $290 млн підтримки українських аграріїв

Food and Agriculture Organization, FAO має намір залучити $290 млн для підтримки українського агросектору, $150 млн з яких будуть призначені на оперативне реагування, а $138 млн - на ...

Очікується, що фінансування FAO - це реагування на надзвичайні ситуації, що дасть змогу задовольнити термінові потреби понад 800 тис. сільських жителів України у 2024 році.

Дискусії на зустрічі аграрних міністрів були спрямовані на аналіз наявних викликів і визначення негайних і короткострокових потреб до 2030 року в секторі продовольства та сільського господарства з урахуванням вимог вступу до ЄС для Грузії, Молдови та України, з особливим акцентом на збереженні ролі України як ключового гравця в гарантуванні глобальної продовольчої безпеки.

Головний економіст FAO Максімо Тореро презентував план швидкого реагування FAO для України у 2024 році та Стратегію розвитку FAO для України (2024-2027). У них акцентувалася увага, що FAO сприятиме підвищенню конкурентоспроможності агропродовольчого сектору України, популяризації комплексного управління ландшафтами для сталого сільгоспвиробництва, гармонізації українського агросектору зі стандартами Європейського Союзу.

За інформацією FAO, з моменту ескалації війни в Україні в лютому 2022 року понад 185 тис. сільських родин отримали в межах підтримки насіння овочів, корми для тварин, птицю, ваучери та грошову допомогу. Також надано обладнання для тимчасового зберігання зерна, насіння зернових і генератори для 10 тис. фермерів.

Крім того, за сприяння партнерів FAO у 2023 році перемістило Український генетичний банк рослин зі сходу країни, відкрило лабораторії для підтримки експорту зерна на прикордонних об'єктах, розробило схему грантів на заході України для допомоги малим виробникам у розвитку ланцюжків доданої вартості.

Читайте також