Ferrexpo інвестувала $80 млн у виробничу лінію Полтавського ГЗК

Ferrexpo інвестувала $80 млн у виробничу лінію Полтавського ГЗК

На Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті , що належить Ferrexpo запустили новий технологічний комплекс пресфільтрації в рамках виробництва окатків. Інвестиції в проєкт становили $80 млн.

Виробничий комплекс, побудований на обладнанні світових лідерів Metso, Atlas Copco та Eirich, використовуватиметься у виробничому процесі як заміна вакуумній фільтрації для зневоднення тонкозернистої пульпи.

"Впровадження нової технології у виробництво дозволило знизити використання бентоніту на 55% та відмовитись від споживання дорогого зневоднювача. Пресфільтрація також забезпечила кращий контроль над вологістю залізорудного концентрату, знизивши її до 9,7%, тоді як на лініях із вакуум-фільтрами даний показник складає 10,1%. Це позитивно позначається на характеристиках кінцевого продукту", - повідомили у Ferrexpo.

Нова технологія також дозволить знизити споживання природного газу на 3%, що, окрім економії, призведе до зменшення викидів вуглецю. Також вона дозволить підвищити міцність готових залізорудних окатків та збільшити продуктивніть їх виробництва на 3%.

"Впроваджуючи такі проєкти під час війни, Ferrexpo підтверджує свою відданість інноваціям та ефективності, ставлячи на перше місце сталий розвиток і мінімізацію впливу на довкілля. Цей проєкт не лише зміцнює позиції Ferrexpo як лідера у виробництві залізорудних окатків високої якості, але і є важливим елементом для забезпечення більш чистого та ефективного виробництва сталі на глобальному рівні", - прокоментував запуск нової лінії голова правління Полтавського ГЗК Віктор Лотоус.

У Ferrexpo зауважили, що наразі у цеху виробництва окатків підʼєднані до комплексу пресфільтрації лише перша і друга технологічні лінії. Підʼєднати дві інші лінії планують до кінця 2024 року.

Читайте також