Holtec International і Енергоатом запустять в Україні виробництво контейнерів для відпрацьованого ядерного палива

Holtec International і Енергоатом запустять в Україні виробництво контейнерів для відпрацьованого ядерного палива

НАЕК "Енергоатом" і компанія Holtec International планують побудувати в Україні завод з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива (ОЯТ), які зараз випускаються в США, повідомило ...

Це питання обговорювали під час зустрічі у Вашингтоні міністр енергетики України Герман Галущенко та президент компанії Кріс Сінгх.

"З такими професійними партнерами, як Holtec International, відродження української атомної енергетики є не просто нашою метою, а реальністю. Ми вдячні партнерам за віру у важливість ядерної енергії для сталого майбутнього й успіху України", - зазначив Галущенко, слова якого наведено в релізі.

За словами Кріса Сінгха, потенціал України у сфері ядерної енергетики найкращий у регіоні, а Holtec була й залишається її надійним партнером.

У Міненерго звернули увагу, що співпраця Holtec International та "Енергоатому" вже має практичний результат - побудовано Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), яке вже приймає ВЯП з українських АЕС.

"Енергоатом" зі свого боку уточнив, що ЦСВЯП успішно працює і на 100% виконує свою функцію. Водночас, за підрахунками компанії, економія коштів за вивезення та зберігання ВЯП з вітчизняних АЕС уже поточного року повністю покрила витрати на будівництво сховища.

Як повідомлялося, використання Україною власного ЦСВЯП і відмова від послуг Росії зі зберігання й переробки ВЯП економить приблизно $200 млн щороку.

Наприкінці квітня 2022 року НАЕК "Енергоатом" отримав спеціальний дозвіл Держатомрегулювання на введення в експлуатацію ЦСВЯП, призначеного для довготривалого зберігання ВЯП з Південноукраїнської, Хмельницької та Рівненської АЕС, яке до 2021 року вивозили до Росії.

Читайте також