Контакти
RWE інвестує $4,1 млрд в енергомережі Німеччини

RWE інвестує $4,1 млрд в енергомережі Німеччини

Німецька енергетична компанія RWE інвестує €3,6 млрд ($4,1 млрд) у збільшення своєї частки в операторі електромереж Amprion до 55%, щоб посилити позиції в сегменті стабільних регульованих доходів ...

Найбільший виробник електроенергії Німеччини RWE збільшує ставки на енергетичну інфраструктуру. Компанія оголосила про придбання контрольного пакета оператора високовольтних електромереж Amprion за €3,6 млрд ($4,1 млрд), довівши свою частку в компанії до 55%.

Угода дозволить RWE отримати контроль над другим за величиною оператором магістральних електромереж Німеччини та розширити присутність у сегменті регульованих активів, які забезпечують більш передбачувану та стабільну дохідність порівняно з традиційною генерацією електроенергії.

Генеральний директор RWE Маркус Креббер заявив, що компанія прагне зробити свій бізнес більш стійким в умовах швидких змін на енергетичному ринку. За його словами, після завершення угоди регульована інфраструктура стане третім ключовим напрямом діяльності RWE поряд із відновлюваною енергетикою та газовою генерацією.

Креббер зазначив, що багато великих європейських енергетичних компаній, зокрема французька Engie, італійська Enel та іспанська Iberdrola, вже давно поєднують виробництво електроенергії з володінням мережевою інфраструктурою. Така модель, за його словами, забезпечує більш стійкий інвестиційний портфель і більшу гнучкість під час ухвалення інвестиційних рішень.

Очікується, що угоду буде завершено в третьому кварталі 2026 року. У RWE прогнозують, що починаючи з 2031 року актив приноситиме близько €930 млн скоригованого операційного прибутку щороку, забезпечуючи довгострокову стабільність доходів.

Для фінансування покупки компанія проведе додаткову емісію акцій обсягом близько 10% свого капіталу. Найбільший акціонер RWE — суверенний фонд Катару — та норвезький інвестиційний гігант Norges Bank уже погодилися придбати акції компанії на загальну суму €1 млрд. Розміщення відбулося за ціною €54 за акцію, що дозволило залучити близько €4 млрд.

Інтерес до електромережевих активів у Європі стрімко зростає на тлі збільшення споживання електроенергії, розвитку відновлюваної енергетики та будівництва нових дата-центрів для технологій штучного інтелекту. На цьому тлі інвестиції в мережеву інфраструктуру стають одним із найбільш затребуваних і стабільних напрямів в енергетичному секторі.

Читайте також

Релевантні інвестиційні пропозиції