TSMC побудує завод з виробництва мікросхем у Німеччині вартістю 10 млрд євро

TSMC побудує завод з виробництва мікросхем у Німеччині вартістю 10 млрд євро

Провідний світовий чіпмейкер Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC ) планує побудувати у Дрездені завод з виробництва мікросхем в рамках спільного підприємства European Semiconductor ...

TSMC домовилася про створення спільного підприємства з європейськими Infineon Technologies, Robert Bosch та NXP Semiconductors для задоволення попиту на чіпи з боку швидкозростаючих автомобільного та промислового секторів.

Загальний обсяг інвестицій у проект перевищить 10 млрд євро, частину коштів виділять Євросоюз та уряд Німеччини. Остаточне рішення про інвестиції залежатиме від рівня державного фінансування проекту, наголошують представники чіпмейкера.

TSMC належатиме 70% акцій спільного підприємства, що отримало назву European Semiconductor Manufacturing Co., а 30%, що залишилися, будуть рівномірно розподілені між трьома європейськими компаніями.

Будівництво заводу розпочнеться у другій половині 2024 року, а старт виробництва заплановано на кінець 2027 року. Очікується, що будівництво підприємства дозволить створити 2 тисячі робочих місць для фахівців у галузі високих технологій.

Нагадаємо, що двома місяцями раніше конкурент TSMC та один із провідних світових виробників комп'ютерних компонентів Intel Corp. досяг угоди з владою Німеччини про інвестування понад 30 млрд євро у два підприємства з випуску чіпів на території країни.

З початку 2023 року акції Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. подорожчали на 23%, тоді як індекс TWSE зріс на 19,4%.

Читайте також