Україна отримала від МВФ другий транш кредиту EFF на $890 млн

Україна отримала від МВФ другий транш кредиту EFF на $890 млн

Загальний фонд державного бюджету України отримав другий транш кредиту розширеного фінансування EFF від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в розмірі $890 млн

"Отримане фінансування є результатом ефективної та злагодженої співпраці уряду, Міністерства фінансів, Національного банку України з експертами та керівництвом МВФ у рамках програми розширеного фінансування", - відмітив міністр фінансі Сергій Марченко.

У Мінфіні уточнили, що наразі Україна отримала вже $3,59 млрд від МВФ із загального обсягу цієї чотирирічної програми $15,6 млрд (11,6 млрд СПЗ), відкритої наприкінці березня цього року.

Під час першого перегляду програми EFF, за підсумками якого виділено другий транш, експерти та керівництво МВФ відзначили значний прогрес української сторони у виконанні структурних заходів і кількісних критеріїв ефективності, визначених у програмі, зазначив Мінфін.

"Завдяки наданим коштам ми маємо можливість і далі зберігати економічну стабільність в Україні та забезпечувати пріоритетні видатки державного бюджету", - зазначив Марченко.

Представники МВФ за підсумками першого перегляду повідомили, що другий перегляд очікується наприкінці листопада - на початку грудня 2023.

Читайте також