Україна потребує інвестиції у виробництво БПЛА та високоточного озброєння

Україна потребує інвестиції у виробництво БПЛА та високоточного озброєння

Володимир Яценко, співзасновник Monobank: "Необхідно інвестувати у виробництво нашої власної високоточної зброї"

Володимир Яценко, співзасновник Монобанк, виробник безпілотників "Довбуш Т10" заявив про необхідність залучення ресурсів у розробку високоточного озброєння, зокрема, БПЛА та перехід на їхнє промислове виробництво.

"Та війна, що триває в Україні – це нове явище в історії ведення військових дій. Такого масштабу і потужності застосування артилерії, дронів та засобів РЕБ ніколи раніше не було. Влітку тривалість життя одного безпілотника в середньому була 15-20 вильотів. Зараз просто неймовірна щільність і вогневого ураження, і використання засобів РЕБ. Тому сьогодні тривалість життя БПЛА на фронті – це 3, максимум 5 вильотів", - заявив Яценко.

За його словами, сучасна група БПЛА повинна мати щонайменше 6 апаратів для того, щоб забезпечити безперервну зайнятість. Сам Володимир Яценко пожалкував, що свого часу придбав лише 5 ліній виробництва, бо нагальна необхідність – 10 ліній.

"Ми постійно рухаємося вперед, і супротивник рухається, але ми повинні рухатися швидше. Адже відсутність БПЛА, відсутність дронів – прямо пропорційна втратам наших бійців", - зазначив Володимир Яценко.

Він наголосив, що Україна має все, щоб перемогти ворога у гонці озброєнь, адже у нас є фахівці, гроші та доступ до міжнародних ринків продукції військового та подвійного призначення, зокрема, сучасних мікрочипів, потрібна лише енергія українських підприємців та сприяння влади.

InVenture надає безкоштовну підтримку у залученні інвестицій для проектів military-tech

За словами Володимира Яценка, команда розробників БПЛА "Довбуш Т10" перебуває у постійному зв’язку від військових, які використовують їхні дрони, і можуть у режимі онлайн виправляти недоліки. Крім того, група співпрацює з представниками Мінцифри та Міноборони, від яких дізнаються про нагальні потреби у безпілотниках.

На думку розробника, Україна повинна перейти від гаражного виробництва безпілотників до промислового, і для цього потрібно дати українським підприємцям, котрі мають ресурси, можливості для розробки, зокрема, спеціальну систему ліцензування, щоб вони могли купити необхідне обладнання, створити промислове виробництво за кордоном, яке після перемоги релокують до України. Це, вважає Володимир Яценко, виведе Україну у першу лігу світових виробників зброї.

 

Читайте також