ЄБРР інвестує $24,5 млн в будівництво індустріального парку М10 Lviv Industrial Park

ЄБРР інвестує $24,5 млн в будівництво індустріального парку М10 Lviv Industrial Park

ЄБРР стане власником частки 35% у спільному з Dragon Capital проекті сучасного багатофункціонального індустріального парку М10 Lviv Industrial Park на заході України (Львів)

М10 Lviv Industrial Park – новий індустріальний парк, який активно розбудовується компанією Dragon Capital у промисловій зоні мікрорайону Львова Рясне-2 поруч із трасою міжнародного значення М10 всього за 60 км від кордону з Польщею.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) проінвестує до 35% вартості амбітного проєкту будівництва індустріального парку у Львові, складські та виробничі приміщення якого допоможуть Україні розширити доступ до життєво важливих послуг та продуктів.

Війна Росії проти України ускладнила як зовнішні, так і внутрішні ланцюги постачання. Постійна невизначеність щодо можливості використання морських шляхів для імпорту та експорту підвищує важливість сухопутних маршрутів до Європейського Союзу через захід України та збільшує необхідність складування товарів у цьому регіоні.

М10 Lviv Industrial Park - сучасний багатофункціональний індустріальний парк, розташований за 60 км від українсько-польського кордону, який будує Dragon Capital Investment Limited, надасть нові виробничі та логістичні приміщення, необхідні для сталої гуманітарної та економічної діяльності в Україні як під час війни, так і під час повоєнної відбудови.

ЄБРР загалом інвестує до 24,5 млн дол. США у розвиток проєкту вартістю 70 млн дол. США, з яких до 5,5 млн дол. США буде спрямовано на завершення будівництва першої черги проєкту. Будівництво першої черги було перерване військовим вторгненням Росії в Україну у лютому 2022 року, але відновилося вже влітку. Завершення будівництва першого складського комплексу площею 14 400 квадратних метрів очікується у другій половині 2023 року.

«Це особливо важливий проєкт для України в ці складні часи, а інвестиції ЄБРР стануть потужним сигналом для місцевих та іноземних інвесторів. Збільшуючи доступність високоякісних складських приміщень, проєкт розширить доступ України до життєво важливих послуг та продуктів», – прокоментував Влахо Коякович з ЄБРР.

«Ми раді вітати ЄБРР у якості нашого партнера у цьому дуже важливому проєкті розвитку інфраструктури для України. М10 Lviv Industrial Park, що розташований поблизу кордону з ЄС, створить нові логістичні та виробничі потужності на заході України, які користуються підвищеним попитом після початку повномасштабного вторгнення Росії», – каже Томаш Фіала, генеральний директор Dragon Capital.

Інвестиції ЄБРР у М10 Lviv Industrial Park ліквідують дефіцит фінансування, спричинений несприятливими ринковими умовами, а також відповідають позиції ЄБРР щодо України та загальній реакції Банку на кризу.

ЄБРР має особливу місію у подоланні цієї кризи. Після понад 30 років сприяння економічним перетворенням в Україні екстрене реагування Банку на війну зосереджене на підтримці економіки країни сьогодні та підготовці до відновлення у майбутньому.

Діяльність Банку доповнює зусилля гуманітарних організацій та інших міжнародних фінансових установ, які допомагають українському уряду.

Окрім посилення енергетичної безпеки, фінансування ЄБРР для України спрямовується на фінансування торгівлі для підтримки обороту основних товарів, продовольчої безпеки та життєво важливої інфраструктури. Фінансування ЄБРР також використовується для допомоги біженцям у сусідніх країнах та для допомоги муніципалітетам, які їх приймають.

У жовтні 2022 року під час візиту до Києва для зустрічі з українським Президентом Володимиром Зеленським президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо повідомила українському лідеру про рішучі наміри Банку підтримувати Україну у захисті від російської агресії і пообіцяла, що ЄБРР виділить до 3 млрд євро протягом 2022-2023 років, щоб допомогти українському бізнесу та економіці продовжувати працювати. У 2022 році ЄБРР виділив 1,7 млрд євро для України та залучив ще 200 млн євро через банки-партнери.

Україна є одним із найбільших отримувачів інвестицій ЄБРР. З початку війни у лютому 2022 року Банк негайно засудив напад Росії на Україну, якому сприяла Білорусь, і стрімко перейшов до підготовки негайної фінансової відповіді. Допомога ЄБРР спрямована на забезпечення стійкості України та країн, які приймають біженців, у поєднанні з планом відновлення країни, коли це дозволять обставини.

Читайте також