ЄБРР оголошує конкурс AgVenture для сприяння інноваціям у секторі харчових і аграрних технологій

ЄБРР оголошує конкурс AgVenture для сприяння інноваціям у секторі харчових і аграрних технологій

ЄБРР оголошує конкурс націлений на підвищення конкурентоспроможності та сприяння зростанню компаній у секторі харчових та аграрних технологій. Стартапи можуть допомогти у вирішенні основних ...

Переможці отримають призи, що включатимуть у себе менторство, гранти, а також можливості для нетворкінгу та просування

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) оголошує про початок конкурсу AgVenture і розглядатиме заявки від інноваційних компаній на ранніх етапах розвитку в секторі агробізнесу з усіх країн, в яких ЄБРР інвестує.

Мета AgVenture – вирішення основних проблем, з якими сьогодні стикаються продовольчі системи, зокрема у таких сферах, як продовольча безпека, кліматичні зміни, включення цільових груп і малого бізнесу до глобальних ланцюжків вартості.

Найнагальнішою з таких глобальних проблем сьогодні є продовольча безпека, враховуючи прогноз зростання населення планети з 7 млрд у 2012 році до 9,6 млрд у 2050 році. Крім цього, на діяльність у всіх сегментах харчового ланцюжка негативно впливають кліматичні зміни. Зокрема, підвищення температури призводить до загострення проблеми доступності водних ресурсів у сільськогосподарських регіонах.

Для вирішення деяких з цих проблем ЄБРР хоче зосередитися на сприянні розробці інноваційних продуктів, послуг і технологій, які зроблять виробництво продуктів харчування більш сталим, екологічним, ефективним та інклюзивним.

Стартапи-переможці отримають індивідуальну консультаційну допомогу вартістю до €80 тис через програму ЄБРР Star Venture та грант €10 тис на додаткові послуги та можливості для нетворкінгу та підвищення помітності на міжнародних форумах.

ЄБРР також звертається до існуючих та потенційних клієнтів із закликом відігравати більш активну роль у секторі стартапів, підтримуючи просунуті технології або надаючи фінансування, зокрема у формі корпоративного венчурного капіталу.

Про початок конкурсу було оголошено на онлайн-заході, метою якого було познайомити перспективних учасників з інвесторами, які розповіли про свої вимоги та очікування від стартапів у сфері харчових та аграрних технологій. У заході та панельних обговореннях взяли участь головний виконавчий директор фудтех-інкубатора Fresh Start Нога Села-Шалев, керуючий партнер South Central Ventures Ян Коблер; головний виконавчий директор eAgronom Робін Салуокс та партнер і керівник напряму кліматичних наук Planet Fund Мікол Чеза Черчіль.

Переможці будуть оголошені наприкінці квітня.

З 1991 р. ЄБРР інвестував понад €180 млрд у понад 6500 проєктів на трьох континентах з метою сприяння переходу до відкритої ринково-орієнтованої економіки та розвитку приватних і підприємницьких ініціатив.

Читайте також