Контакти
Agroprosperis продає Alebor Group агрокомпанію з земельним банком 6000 га у центрі України

Agroprosperis продає Alebor Group агрокомпанію з земельним банком 6000 га у центрі України

Антимонопольний комітет України (АМКУ) офіційно дозволив одній із компаній засновника Alebor Group придбати аграрний актив, що раніше входив до складу компанії з американським капіталом Agroprosperis.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) офіційно дозволив одній із компаній засновника Alebor Group придбати аграрний актив, що раніше входив до складу компанії Agroprosperis.

За рішенням регулятора від 5 лютого 2026 року, ТОВ «Племінний завод «Україна» отримало дозвіл на набуття контролю над ТОВ «ЛАТАГРОІНВЕСТ» — підприємством, яке є частиною групи Agroprosperis. Одним із кінцевих бенефіціарів покупця є Олексій Кустов, засновник і ключовий власник Alebor Group.

ТОВ «ЛАТАГРОІНВЕСТ» обробляє 6 050 га сільськогосподарських земель у Черкаській та Вінницькій областях та спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур. Це один із важливих активів Agroprosperis у центральній Україні, де конкуренція за продуктивні площі та логістичні переваги залишається високою.

За оцінками InVenture вартість угоди може перевищувати $10 млн.

Останні роки Agroprosperis поступово скорочує свій земельний банк шляхом продажу окремих активів:

  • У березні 2026 року АМКУ вже дозволив продати приватне аграрне підприємство «Зоря», що теж входило до Agroprosperis.

  • У квітні 2025 року регулятор схвалив передачу двох підприємств із земельними банками в Сумській області іншому покупцю.

Для Alebor Group ця угода означає подальше розширення присутності в центральному аграрному регіоні Україні. Група вже обробляє значні площі земель у Київській, Черкаській, Вінницькій та інших областях, а також розвиває елеваторний та товарооборотний бізнес.

Читайте також