"Епіцентр" інвестує $76,5 млн в обладнання дахів своїх підприємств СЕС до кінця 2025 року

"Епіцентр" інвестує $76,5 млн в обладнання дахів своїх підприємств СЕС до кінця 2025 року

"Епіцентр" планує розширити проєкт зі встановлення сонячних електростанцій, та обладнати не тільки торговельні і логістичні центри, а й виробничі потужності, до 3 млн кв.м.

Масштабний проєкт "Епіцентру" із використання сонячної енергії було розпочато у 2023 році: тоді компанія встановила СЕС на дахах своїх трьох торговельних центрів у Києві та двох у Вінниці загальною потужністю майже 6 МВт.

"Встановлення сонячних панелей створило можливість досягти енергозаміщення близько 30% потреб торговельних центрів. Не менш важливо, що сонячна енергія є набагато більш екологічною і дозволяє знизити рівень забруднення та навантаження на довкілля. Враховуючи фактори економії та екологічності, "Епіцентр" прийняв рішення подвоїти інвестиції в проєкт та оснастити сонячними панелями близько 3 млн кв. м площ", - зазначила директорка напряму "Електротехніка" мережі "Епіцентр" Ангеліна Бурлакова.

В цьому році "Епіцентр" вже ввів в експлуатацію нову СЕС потужністю понад 1 МВт на даху відкритого в Києві ТЦ "Епіцентр" на вул. Бальзака. У планах на цей рік - обладнати сонячними панелями ще 17 торговельних і логістичних об'єктів, що дасть змогу збільшити сумарну потужність СЕС на 25 МВт.

Діючий інвестиційний план "Епіцентру" передбачає виділення $76,5 млн на обладнання сонячними панелями майже 1 млн кв. м площ дахів власних підприємств уже до кінця 2025 року. Загалом планується укласти договори на фінансування проєктів із зеленої енергетики, що дасть змогу використовувати сонячні електростанції на майже 3 млн кв. м площ.

"Епіцентр" також не виключає можливості будівництва наземних СЕС, що забезпечують потреби виробничих потужностей групи компаній.

Інвестуємо у встановлення сонячних електростанцій на дахах підприємств України

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну мережа "Епіцентр" об'єднувала понад 80 ТЦ у всіх регіонах країни. Війна зруйнувала шість ТЦ у Маріуполі, Нікополі, Бучі, Чернігові та Херсоні (два). Ще три об'єкти (у Мелітополі, Краматорську та Харкові) не працювали внаслідок окупації українських територій, обстрілів або близькості до зон бойових дій. Станом на 8 квітня роздрібна мережа ГК об'єднувала 72 торговельні об'єкти під брендами "Епіцентр" і "Нова лінія".

За даними Єдиного держреєстру юросіб і фізосіб-підприємців, учасниками ТОВ "Епіцентр К" є Олександр Герега (51,3%), Галина Герега (47,97%) і Тетяна Суржик (0,73%).

Читайте також