Контакти
Банківський консорціум профінансує ОПК України на 21,5 млрд грн під держгарантію

Банківський консорціум профінансує ОПК України на 21,5 млрд грн під держгарантію

Українські банки підписали найбільшу в історії кредитну угоду для оборонно-промислового комплексу — 21,5 млрд грн під держгарантію

Українські банки підписали найбільшу в історії кредитну угоду для оборонно-промислового комплексу — 21,5 млрд грн під держгарантію

26 грудня 2025 року шість провідних українських банків підписали найбільшу в історії національного фінансового ринку консорціумну кредитну угоду на суму 21,5 мільярда гривень для підтримки підприємства оборонно-промислового комплексу (ОПК) під державні гарантії. 

Як повідомили в Національному банку України (НБУ), кредит надається строком на три роки і спрямований на розширення виробництва продукції військового призначення, модернізацію потужностей та забезпечення зростання обсягів озброєння для потреб Сил оборони України.

Банківський консорціум об’єднав як державні, так і приватні фінансові установи, а організатором угоди став один із провідних державних банків. За інформацією НБУ, цей проєкт є важливим кроком у посиленні координації між державою та фінансовим сектором у підтримці стратегічно важливої галузі економіки.

Очікується, що залучені кошти дадуть можливість підприємству ОПК масштабувати виробництво і швидше реагувати на потреби війни, зменшуючи залежність від імпорту озброєння та компонентів. 

Ця угода стала безпрецедентною за обсягом для українського фінансового ринку, демонструючи зростаючу готовність банківських установ брати активну участь у зміцненні обороноздатності держави шляхом довгострокового кредитування ключових виробників.

Читайте також