Китай запускає державний фонд на $40 млрд для стимулювання виробництва напівпровідників

Китай запускає державний фонд на $40 млрд для стимулювання виробництва напівпровідників

Китай має на меті запустити новий державний інвестиційний фонд і залучити близько $40 млрд для розвитку напівпровідникового сектору в країні

Зазначається, що Китай нарощує зусилля, щоб наздогнати США та інших конкурентів  в сфері виробництва напівпровідників.

Ймовірно, це буде найбільший з трьох фондів, запущених Китайським інвестиційним фондом індустрії інтегральних схем, також відомим як Великий фонд. Його цільовий показник у 300 мільярдів юанів (41 мільярд доларів) перевершує аналогічні фонди 2014 та 2019 років, які, згідно з урядовими звітами, залучили 138,7 мільярда юанів та 200 мільярдів юанів відповідно.

Однією з головних сфер інвестицій буде обладнання для виробництва чипів.

"Лідер КНР Сі Цзіньпін вже давно наголошує на необхідності досягнення Китаєм самодостатності в напівпровідниках. Ця потреба стала ще більш нагальною після того, як за останні кілька років Вашингтон запровадив низку заходів експортного контролю, посилаючись на побоювання, що Пекін може використовувати передові мікросхеми для посилення свого військового потенціалу.

У жовтні 2023 року США розгорнули широкий пакет санкцій, який обмежив доступ Китаю до сучасного обладнання для виробництва мікросхем, а союзники США - Японія та Нідерланди - зробили аналогічні кроки", - нагадує агентство.

За словами двох співрозмовників, новий фонд був схвалений китайською владою в останні місяці.

Міністерство фінансів Китаю планує внести 60 мільярдів юанів у цей фонд, повідомив один із співрозмовників.

Процес фандрейзінгу, ймовірно, займе місяці, і не було відразу зрозуміло, коли буде запущений третій фонд або чи будуть внесені подальші зміни в план, сказали джерела.

Серед прихильників двох попередніх фондів Великого фонду - міністерство фінансів та державні компанії з великими капіталами, такі як China Development Bank Capital, China National Tobacco Corporation та China Telecom.

Відтік інвестицій з Китаю триває: іноземні інвестори за місяць вивели $12,4 млрд

Читайте також