Корея може виділити Україні до $8 млрд кредитів

Корея може виділити Україні до $8 млрд кредитів

Зокрема, кошти будуть спрямовані на проєкти відновлення

Прес-служба Міністерства економіки повідомила, що уряди України та Кореї підписали попередню угоду щодо кредитів від Фонду економічного розвитку та співробітництва (EDCF), підрозділу Корейського експортно-імпортного банку.

За словами першої віце-прем'єр-міністра економіки Юлії Свириденко, Україну включено до переліку пріоритетних країн двостороннього співробітництва з Кореєю у рамках програми Офіційної допомоги розвитку.

Юлія Свириденко уточнила, що перший транш від корейської сторони може становити до $300 млн і стане доступним протягом 3-4 місяців з моменту підписання другого етапу угоди, що очікується через місяць.

«Наступний транш до $3 млрд стане доступним у 2024 році з поступовим збільшенням ліміту до $8 млрд у міру наповнення пайплайну проєктів. Також Україна зможе використати корейські потужності та досвід для повоєнного відновлення зруйнованої інфраструктури, промислових та цивільних об'єктів», — додала Свириденко.

Зазначається, що кошти буде залучено на період до 40 років за пільговими відсотками під 0,15% річних з відстроченням повернення тіла кредиту на 10 років.

Під окремі проекти укладатимуться окремі кредитні договори, при цьому Корея може надавати гранти та технічну допомогу для підготовки та оцінки проєктів. Крім того, заплановано відкриття офісу EDCF в Україні, заявили в Мінекономіки.

Читайте також