Південна Корея оприлюднила план на $470 млрд щодо будівництва центру з виробництва чіпів

Південна Корея оприлюднила план на $470 млрд щодо будівництва центру з виробництва чіпів

План передбачає побудову найбільшого у світі центра з виробництва чіпів неподалік Сеула

Південна Корея оприлюднила плани провідних фірм, таких, як Samsung Electronics Co. та SK Hynix Inc., витратити понад $470 млрд на створення найбільшого у світі кластера з виробництва мікросхем, приєднавшись до глобальних перегонів із захисту внутрішніх поставок.

Планується будівництво 13 нових заводів з виробництва мікросхем та трьох дослідницьких центрів на додаток до існуючої 21 фабрики. Очікується, що територія, що тягнеться від Пхентека до Йонгіна, стане найбільшою у світі і зможе до 2030 року виробляти 7,7 млн пластин щомісяця.

Очікувані інвестиції різко зросли порівняно з тим, коли Сеул вперше оприлюднив плани Samsung та Hynix у 2023 році. Уряд Кореї, який тісно співпрацює з приватними фірмами у вирішенні національних завдань, посилює підтримку вітчизняного сектору мікросхем, частку якого припадає близько 16% від загального обсягу експорту.

У рамках плану, розрахованого на два десятиліття, Samsung і Hynix мають намір побудувати вдома найскладніші заводи з виробництва мікросхем. Samsung робить велику ставку на ливарне виробництво або виробництво чіпів для інших фірм в рамках інвестицій у розмірі 500 трлн вон до 2047 року.

Читайте також