Японія виділила $230 млн Україні на відновлення сільського господарства

Японія виділила $230 млн Україні на відновлення сільського господарства

Кошти надані у рамках проєкту Світового банку ARISE

Міністерство фінансів повідомило, що до держбюджету України надійшли позикові кошти у розмірі $230 млн від уряду Японії в рамках проєкту Світового банку "Екстренний проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України".

Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що в умовах війни сільське господарство зазнає значних збитків, що у свою чергу ставить під загрозу продовольчу безпеку не лише в Україні, а й у всьому світі. На цьому фоні залучення коштів у рамках ARISE, вважає міністр, є важливим внеском у забезпечення доступу для фінансування аграрного бізнесу України.

Уточнюється, що кошти було залучено із Цільового фонду сприяння необхідному розширенню кредитування для України (ADVANCE Ukraine).

Проєкт ARISE має на меті підтримку доступу сільгоспвиробників до фінансування через пільгове кредитування (компенсація витрат за програмою "5-7-9") та покращення доступу малих господарств до фінансування через гранти.

Обсяг фінансування проєкту зараз становить $550 млн, з яких $500 млн буде направлено на фінансування держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%" у 2023-2024 роках із фокусом на аграрні підприємства, а майже $50 млн передбачено на гранти для малих сільгоспвиробників.

Читайте також