Держава визначає важливі напрями розвитку та підтримує компанії, що працюють у цих галузях. Ринок постійно змінюється, і конкуренція наростає, тож підприємцям треба готуватися до різних змін.
Сьогодні активно відбувається диджиталізація та зростання онлайн-компаній, які надають послуги для покращення життя та роботи онлайн. Крім того, є й «вічнозелені» галузі, де попит на товари та послуги залишається відносно стабільним.
Якщо ви вирішили розпочати свій бізнес у 2023 році, слід враховувати цей факт і розглянути можливості в різних галузях, включаючи цифрову сферу та традиційні галузі.
Перспективні напрямки для початку бізнесу у 2023 році
Експерти вважають, що важливі для держави напрями продовжуватимуть зростати та отримувати підтримку. До таких напрямів належать заміна імпорту, розвиток сільського господарства, освіта, виробництво військової техніки, інформаційні технології та медицина.
IT-бізнес
IT-компаній та спеціалістів на кілька років вперед. Ця підтримка сприяє зростанню бізнесів, повязаних з IT, у корпоративному секторі та у сфері державних послуг.
Фахівці висловили такі бізнес-ідеї:
- Надання ІТ-послуг;
- Розробка та підтримка систем моніторингу та стеження;
- Створення рішень для кібербезпеки;
- Розробка ІТ-інфраструктури, таких як веб-браузери, операційні системи та інше корисне програмне забезпечення. Одним із масштабних завдань є створення продуктів, аналогічних західним, які зараз не доступні в Україні. Цей напрямок бізнесу відповідає тренду на імпортозаміщення;
- Web3.0 та криптопроекти, засновані на блокчейн-технологіях;
- HR у сфері IT. Талановитих IT-фахівців можна знайти у всьому світі. Найм таких співробітників та підтримка комунікації з ними стає окремим завданням.
Бізнес у сфері онлайн- та офлайн-освіти
У 2023 році збережеться інтерес до онлайн-навчання, а ринок продовжить зростати завдяки створенню нових технологій. Окрім цього, експерти відзначають зростання освітнього офлайн-бізнесу для дітей.
Деякі напрямки, на які варто звернути увагу, включають:
- Навчання професій, особливо в галузі IT та SMM, щоб люди могли працювати віддалено з будь-якої точки світу. Затребуваними є програмісти, розробники, таргетологи, фахівці в галузі кібербезпеки та штучного інтелекту.
- Програми віддаленого підвищення кваліфікації із міжнародним дипломом. Зявляються нові програми та програми, до яких необхідно швидко адаптуватися, тому потрібні навчальні курси. Це також може стати чудовим способом для онлайн-шкіл вийти на закордонні ринки.
- Навчання робочим спеціальностям із подальшим працевлаштуванням.
- Освітні онлайн-послуги для дітей, включаючи дистанційне навчання за шкільною програмою, програми дошкільної та додаткової освіти.
- Навчання іноземних мов, у тому числі китайської, арабської та інших мов дружніх країн.
- Бізнес на послуги для дітей, таких як дитячі центри розвитку з психологами, нейропсихологами і логопедами. Крім того, збільшується кількість запитів на консультації профорієнтологів для дітей середнього та старшого шкільного віку.
Бізнес у сфері імпортозаміщення
В Україні завдяки курсу на імпортозаміщення відкриваються нові можливості для підприємців у різних галузях, від програмного забезпечення та комплектуючих для промислового обладнання, до логістичних рішень, одягу, косметики та БАДів.
Серед найперспективніших бізнес-ідей експерти виділяють:
- Виробництво косметики. Незважаючи на появу нових українських брендів у сфері краси, на полицях магазинів досі переважає закордонна продукція, що робить цю галузь перспективною для імпортозаміщення.
- Виробництво медичних компонентів та комплектуючих.
- Місцеві виробництва товарів повсякденного попиту (FMCG), дитячих іграшок та одягу. Українські марки стають все більш популярними завдяки високому попиту на якісний та сучасний одяг.
- Випуск запчастин для автомобілів та промислового обладнання.
- Суміжний бізнес, повязаний із обслуговуванням великих виробництв.
Попит на зарубіжні товари зберігається як у секторі B2B, і у B2C. Нині ключовим є пошук надійних постачальників та ефективних методів доставки продукції.
Експерти вважають наступні бізнес ідеї перспективними:
- Імпорт великої та дрібної побутової техніки, електроніки та гаджетів.
- Імпорт спортивного взуття та екіпірування.
- Доставка обладнання та комплектуючих для виробництва, запчастин для верстатів та автомобілів.
- Логістика повязана з організацією процесу.
- Вантажоперевезення. Люди та компанії все частіше замовляють товари з доставкою.
- Бізнес на маркетплейс. Ці платформи дають змогу продавати широкий асортимент зарубіжних товарів. Загалом торгівля на маркетплейсах активно розвивається.
Консалтинг та інші бізнес послуги
Серед найбільш популярних послуг можна виділити:
- Логістичний консалтинг та консалтинг щодо виходу на нові ринки.
- Фінансовий консалтинг, включаючи поради щодо оптимізації витрат та рефінансування боргових зобовязань.
- Правова підтримка та допомога.
- Антикризовий менеджмент, який допомагає субєктам малого та середнього бізнесу оптимізувати свої процеси та покращити операційну діяльність в умовах турбулентності.
- Послуги в галузі реклами, маркетингу та PR. Підприємці та керівники компаній стали більш обережними щодо витрат на рекламу і потребують розробки нових стратегій просування товарів та послуг.
- Медичні послуги, включаючи онлайн-консультації.
- Консультації психологів, психотерапевтів та коучів, які допомагають людям впоратися з рівнем тривоги та страхом невизначеності.
- Послуги у сфері краси та здоровя. Індустрія краси продовжує зростати та привертати увагу споживачів.
Бізнес у сегменті "економ"
Експерти, опитані діловим середовищем, виділили окремий блок, присвячений різним напрямам економічної діяльності, повязаним із тенденцією до економії витрат серед населення. Підприємці та керівники компаній назвали такі ідеї, які будуть перспективними у найближчі роки:
- Громадське харчування. Серед перспективних напрямків відзначаються фастфуди, столові, крапки з кавою та їжею на виніс, а також кавові вендінг-машини.
- Дискаунтери одягу та продуктів харчування.
- Бюджетна стоматологія
- Послуги за доступними цінами. Для підприємців-початківців важливо задуматися про те, які послуги та пакети можна пропонувати клієнтам безкоштовно або за мінімальною вартістю, не обмежуючи своїх інтересів.
Будівництво та ремонт
Перспективи бізнесу у сфері нерухомості оцінюються неоднозначно. Зниження попиту на нове та вторинне житло спричинило таку оцінку. Однак забудовників підтримує держава, а їхні послуги стають вкрай затребуваними в деяких регіонах країни.
Для малого та середнього бізнесу вигідно зайнятися ремонтом житлових приміщень чи будівництвом приватних будинків. Попит на ці послуги зростатиме.
Інші напрямки бізнесу
Думка чинних підприємців полягає в тому, що будь-який бізнес може бути перспективним, якщо його відкрити та вести етично, професійно та з душею.
Експерти виділили кілька інших перспективних напрямів бізнесу, окрім тих, які вже були згадані:
- Бізнес, повязаний із зберіганням речей.
- Проживання для тварин – готелі та притулки.
- Напрями сільському господарстві. У цих сферах державна підтримка надає бізнесу багато можливостей для розвитку та втілення нових ідей.
Найприбутковіші бізнес-ідеї в Україні у 2023 році
Варіанти високоприбуткового бізнесу були виділені в наступних напрямках, на думку власників та керівників компаній:
1) Виробництво товарів повсякденного попиту (FMCG).
2) ІТ-проекти.
3) Відкриття салону краси преміум-класу. У бюті-індустрії правило таке: що вищий рівень салону, то вищий рівень доходу. Середній чек в елітних салонах краси вищий завдяки високому рівню інтерєру, дизайну логотипу та формі майстрів, а також правильно побудованій стратегії маркетингу.
4) Навчання у сфері фінансів та продажів.
5) Бізнес у сфері догляду за фізичним та психічним здоровям
Висновок
Власники та керівники бізнесу вважають, що етичність у побудові процесів та взаємодії з партнерами та клієнтами є важливою складовою бізнесу та запорукою його успіху. Досвідчені підприємці стверджують, що ідеї заробітку на улюбленій справі заслуговують на втілення в життя.
- Найкращі бізнес ідеї 2023 для початку бізнесу
- Найперспективніші та найприбутковіші 150 бізнес-ідей в Україні в 2023 році
- ТОП-200 бізнес ідей: яка найкраща бізнес ідея у 2023 році
Бізнес з нуля для початківців у 2023 році в Україні. Як розпочати бізнес із нуля? Як відкрити свій бізнес з нуля: пошук бізнес-ідей. З чого розпочати бізнес в Україні. Хочу відкрити свій бізнес, але не знаю який. Який бізнес відкрити жінці. Як розпочати бізнес без грошей. З чого розпочати бізнес із нуля. Як відкрити свій бізнес покрокова інструкція Який розпочати бізнес, якщо нічого не вмієш. Як розпочати бізнес під час війни. Як відкрити власний бізнес Що робити, якщо ви вирішили розпочати свій бізнес. Бізнес на OLX. Страх відкрити бізнес. Які ідеї для відкриття бізнесу.