Євгенія Тимофієнко, АН Маяк: Чому важливо інвестувати в нерухомість

Євгенія Тимофієнко, АН Маяк: Чому важливо інвестувати в нерухомість

Євгенія Тимофієнко, засновниця та СЕО агентства нерухомості Mayak Real Estate про інвестиції в нерухомість та управління ризиками

Інвестиції — це ризик. Однак завжди можна вибрати більш ризиковані або відносно стабільні інструменти. При правильному підході та розумінні ринку зменшити ризики до мінімуму при інвестуванні в нерухомість цілком реально. Це чудовий інструмент для отримання пасивного доходу навіть у нестабільний час. Більше про це розказує Євгенія Тимофієнко, засновниця та СЕО агентства нерухомості Mayak Real Estate.

Євгенія Тимофієнко, АН Маяк: Чому важливо інвестувати в нерухомість

Плюси інвестування в закордонну нерухомість

«Завжди всіх своїх клієнтів закликала частину капіталу з бізнесу інвестувати в нерухомість. Ми спеціалізуємося на цьому багато років. Є клієнти, які купували нерухомість лише для особистого використання, оскільки маржинальність в їх бізнесі значно вища, ніж у нерухомості. Однак є й ті, хто прислухався до порад і в результаті здобув стабільність у майбутньому» — ділиться Євгенія Тимофієнко.

Інвестування в нерухомість в Україні зараз — досить складне питання. Звісно, ризики та прогноз дохідності залежать від регіону та конкретного об’єкта. Але в цілому ідея інвестицій в українську нерухомість у 2023 році ризикована через нестабільну економічну ситуацію та загрози фізичного руйнування житла. Якщо є бажання вибрати саме нерухомість для вкладення коштів, краще звернути увагу на закордонні об’єкти.

Інвестиції в закордонну нерухомість приваблюють, перш за все, низькими ризиками, стабільною ситуацією на ринку та високою дохідністю. Це хороша можливість захистити капітал від впливу інфляції та заробити. До того ж отримати дохід можна без особливих зусиль, якщо делегувати роботу зі здачі в оренду апартаментів або вілли керуючій компанії.

«Важливо пам’ятати про те, що нерухомість стабільно зростає в ціні. Якщо ми говоримо про такі країни, як ОАЕ, Великобританія, США, Туреччина і не тільки» — додає Євгенія Тимофієнко.

Євгенія Тимофієнко, АН Маяк: Чому важливо інвестувати в нерухомість

Важливість інвестицій у нерухомість у нестабільний час

Інвестування в житлову нерухомість може виявитися більш стабільним інструментом отримання доходу, ніж свій бізнес. Як приклад можна навести реальну ситуацію з життя клієнта Mayak Real Estate. Олександр Олексієнко (ім’я змінено з метою конфіденційності) мав прибутковий бізнес в Україні, однак почалося повномасштабне вторгнення, через яке він втратив свою справу.

«Протягом кількох років, ще до 2022 року, наше агентство допомагало Олександру вибрати правильні об’єкти та вигідно інвестувати гроші в закордонну нерухомість. Він втратив бізнес, але не втратив ці інвестиції. І зараз вони приносять йому серйозний дохід» — розказує Євгенія Тимофієнко.

На даний момент Олександр Олексієнко отримує прибуток у розмірі близько 200 000 доларів щомісячно. Його портфель диверсифікований за рахунок вибору об’єктів у різних країнах. Інвестиційна нерухомість знаходиться в Лондоні, Дубаї, США, Туреччині, Іспанії. Олександр купив першу нерухомість кілька років тому, зараз же можна звернути увагу й на інші міста, оскільки тренди постійно змінюються.

В агентстві Mayak Real Estate для кожного клієнта підбирають унікальний портфель інвестицій з урахуванням цілей і фінансової ситуації інвестора. В основному в портфель додається не лише житлова, а й комерційна нерухомість. Згодом клієнт вигідно здає ці об’єкти в оренду, завдяки чому досягає високої дохідності інвестицій.

Читайте також