В Одеській області поблизу портового вузла TIS, морського порту Південний та Одеського припортового заводу виставлено на продаж великий масив земельних ділянок загальною площею 100 га, який може бути використаний для створення глибоководного портово-залізничного логістичного хабу.
Йдеться про унікальну за масштабом та розташуванням ділянку, що дозволяє сформувати сучасний мультимодальний портово-індустріальний кластер для обробки різних типів вантажів — зернових, контейнерних, наливних або змішаних.
Масив земель розташований безпосередньо поруч із ключовою портовою інфраструктурою регіону, зокрема групою терміналів TIS та портом Південний. Ділянка має автомобільне та залізничне сполучення, а також технічні можливості підключення до інженерних мереж.
Загальна площа території становить 100 га, які структуровані під різні типи логістичної та портової інфраструктури.
Безпосередньо біля води розташовано 3 га землі, де може бути сформована причальна лінія та акваторія для суднозаходів. Це дозволяє потенційно створити новий глибоководний причал із можливістю роботи з великими морськими суднами.
Найбільшу частину території — 56 га — відведено під розвиток залізничної станції-хабу. На цій ділянці може бути сформовано електрифіковану станцію з сортувальним парком, коліями відстою вагонів та високопродуктивною вантажною рампою.
Ще 23 га передбачено для створення сухого порту та промислово-складської зони. Тут можуть бути розміщені зернові термінали, елеватори, склади напільного зберігання та логістичні модулі.
Додатково 14 га виділено під контейнерний або мультивантажний термінал, а ще 4 га можуть використовуватися для розміщення додаткових промислових або складських об’єктів.
Земельні ділянки мають різні категорії цільового призначення, зокрема землі промисловості, портової інфраструктури та сільськогосподарського призначення з можливістю швидкої зміни під потреби інвестора.
Технічні параметри локації дозволяють реалізувати масштабний інфраструктурний проєкт. Уздовж берегової лінії глибини сягають до 19 метрів, що дає змогу працювати із суднами класу Panamax та Post-Panamax.
Проєктом передбачено можливість організації галереї або конвеєрного переходу від будь-якої ділянки масиву до води — типове інженерне рішення для портів лиманної зони.
Крім того, попередньо погоджено передпроєкт організації залізничної станції-хабу, яка може забезпечувати перевалку від 2 до 10 млн тонн вантажів на рік, включаючи формування великого парку для відстою вагонів.
Завдяки такій інфраструктурі на території можуть бути створені зернові термінали, контейнерні логістичні центри, наливні комплекси, а також інші промислові об’єкти, включаючи енергетичну або нафтогазову інфраструктуру.
Масив має доступ до базових інженерних комунікацій. Передбачена можливість підведення електропостачання потужністю понад 1 МВт, уздовж території проходить водопровід, а також є технічна можливість підключення до газових мереж.
Об’єкт пропонується до продажу як єдиний інвестиційний проєкт або окремими ділянками.
Вартість активу не розголошується та визначається за результатами переговорів із потенційними інвесторами.
Додаткова інформація розміщена на порталі InVenture